To nie jest wiadomość do GESY!

Oszuści wysyłają teraz wiadomości sugerujące, że pochodzą z GESY z żądaniem dokonania „drobnych” dopłat za usługi

Organizacja Ubezpieczeń Zdrowotnych (HIO) ostrzega o wzroście liczby wysyłanych na telefony komórkowe fałszywych i złośliwych wiadomości wykorzystujących nazwę i logo krajowego programu opieki zdrowotnej Gesy.

W treści wiadomości osoby je otrzymujące proszone są o kliknięcie w link i podanie swoich danych osobowych, takich jak imię i nazwisko, adres, miejscowość, numer telefonu, a następnie proszone są o dokonanie konkretnej płatności poprzez podanie danych karty bankowej.

HIO w swoim oświadczeniu podkreśliło, że jest to działanie oszukańcze i nie ma żadnego związku z Gesy ani samym HIO.

Beneficjenci Gesy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności i powstrzymanie się od korzystania z jakichkolwiek łączy elektronicznych lub dokonywania jakichkolwiek płatności, ponieważ istnieje poważne ryzyko kradzieży ich informacji” – czytamy w oświadczeniu.

Ponadto HIO dodało, że nigdy nie żąda danych osobowych ani płatności za pośrednictwem wiadomości pisemnych i nalega, aby społeczeństwo ignorowało takie wiadomości.

HIO zaleca zachowanie czujności wobec takich oszustw i powstrzymanie się od kontaktowania się z podejrzanymi wiadomościami lub prośbami o podanie danych osobowych lub płatności.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading