To nie jest mail od policji!

Nie dajcie się nabrać – to prawdopodobnie próba wyłudzenia danych osobowych.

Policja zaleca zwrócenie szczególnej uwagi opinii publicznej na dwie formy wiadomości e-mail, które w jednym przypadku są fałszywie przedstawiane jako wysłane przez Policję, a dokładniej przez Komendanta Głównego Policji, natomiast w drugim przypadku są fałszywie przedstawiane jako wysłany przez byłego szefa policji.

W wiadomościach, które zostały wysłane w ostatnich dniach z podejrzanego adresu e-mail, rzekomym nadawcą jest szef policji, Stylianos Papatheodorou. Wiadomości wysyłane są w języku angielskim. Za pośrednictwem wiadomości sprawcy zapraszają odbiorców do odpowiedzi nadawcy, aby potwierdzić otrzymanie wiadomości.


Policja informuje, że w żadnym wypadku tego typu wiadomości nie są wysyłane przez Policję do obywateli lub organizacji. 

Te dwie formy przekazu stanowią próbę oszukania obywateli. Zaleca się, aby w przypadku otrzymania takich wiadomości obywatele zawiadomili Policję i aby unikali komunikacji lub transakcji za pośrednictwem tych wiadomości i wymienionych w nich podejrzanych adresów.

Prawdopodobnym celem wysyłania szkodliwych wiadomości jest weryfikacja, czy adresy, na które wysyłane są wiadomości, są aktywne.

W żadnym wypadku nie należy na wiadomości odpowiadać!


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading