To nie był użytek własny

Setki paczek papierosów w bagażu mieszkańców północy lecących na Wielkiej Brytanii

Jak wynika z opublikowanego wczoraj komunikatu, departament celny przechwycił tysiące wyrobów tytoniowych od pasażerów pochodzenia Turków cypryjskich na lotnisku w Larnace.

Zgodnie z komunikatem celnicy przeprowadzili 21 marca rutynową kontrolę, w wyniku której w bagażu sześciu pasażerów pochodzenia Turków cypryjskich wykryto znaczną ilość nielegalnych wyrobów tytoniowych. Według doniesień pasażerowie byli w drodze do Luton w Wielkiej Brytanii.

W ich bagażu znaleziono łącznie 28500 gramów tytoniu do skręcania papierosów marki Amber Leaf i 975 paczek (195000 papierosów) firm Benson & Hedges, Parliament, Davidoff i Silk Cut.

Skonfiskowane wyroby tytoniowe nie były opatrzone wymaganymi przepisami prawa etykietami dotyczącymi zagrożenia paleniem oraz niepowtarzalnym identyfikatorem (banderolą)

Osoby, o których mowa, zostały natychmiast aresztowane za przestępstwa celne, a wyroby tytoniowe skonfiskowane. Wartość skonfiskowanych wyrobów tytoniowych wynosi 68475 €.

Sześciu pasażerów zostało postawionych przed Sądem Rejonowym w Larnace 22 marca, który wydał nakaz aresztowania na trzy dni. 24 marca urząd celny skierował przeciwko nim akty oskarżenia, a sąd rozpoznał sprawy jeszcze tego samego dnia.

Jeden z sześciu oskarżonych został skazany na 45 dni więzienia, a pozostałych pięciu oskarżonych zostało ukaranych grzywną w wysokości 3000 euro za udział w nielegalnym handlu tytoniem.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading