To nie był koktajl Mołotowa

W środę będzie gotowy raport w sprawie pożaru w rosyjskim centrum kultury

Ani policja, ani straż pożarna nie potwierdzają doniesień rosyjskich mediów w sprawie umyślnego podpalenia rosyjskiego centrum kultury w Nikozji.

Przypomnijmy, że jeszcze w środę czyli w dniu pożaru, rosyjskie media sugerowały, że „za atakiem może stać lokalna proukraińska diaspora lub zachodnie ambasady na Cyprze, które wspierają wszystkie osoby publiczne gotowe do pracy przeciwko Rosji”.

Konkluzja straży pożarnej jest gotowa, ale do jej zakończenia potrzebne są wyniki analiz z państwowego laboratorium – powiedział Andreas Kettis, rzecznik prasowy straży pożarnej


Kettis powiedział, że chociaż na obecnym etapie nie można wykluczyć podpalenia, dochodzenie wydaje się wskazywać na inny kierunek niż podpalenie.

CNA poinformowało w sobotę, że ambasador Rosji Murat Zjazikow został w piątek wezwany do MSZ, gdzie został poinformowany o dotychczasowych wynikach śledztwa.

Rzecznik ministerstwa Theodoros Gotsis powiedział, że ambasador został poinformowany, że śledztwo jest na zaawansowanym etapie i nie wykazało jeszcze żadnych dowodów sugerujących złośliwe działania.

Dodał, że rosyjska ambasada zostanie oficjalnie poinformowana o ostatecznym wyniku śledztwa zaraz po jego zakończeniu.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading