fbpx

To już nie upał, to skwar!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Przed nami naprawdę gorący czas – idealny na urlop i leżenie na plaży

Duszący upał i szczyt wysokich temperatur nastąpią w nadchodzących dniach -temperatura wzrośnie do 43°C w czwartek. Temperatury będą szczególnie wysokie na obszarach górskich, gdzie w połączeniu z suszą stają się one szczególnie podatne na pożary.

Lipiec był ciepły w pierwszej połowie, a temperatury utrzymywały się znacznie powyżej średniej około 40°C do 41°C. Temperatury są zauważalnie wyższe niż zazwyczaj na terenach górskich, gdzie w połączeniu z suszą zagrażają lasom – powiedział dyrektor Departamentu Meteorologii Kleanthis Nikolaidis, dodając, że dziś temperatura w centrum wyspy wzrośnie do 41°C. około 35°C na wybrzeżu i 32°C w wyższych górach.


W środę temperatura w obszarach centralnych wyspy wzrośnie do 42°C, a w czwartek zaobserwujemy jej dalszy wzrost do 43°C. Temperatura na wybrzeżu wyniesie około 35°C, a w górach 33°C. Jak wyjaśnił Nikolaidis, średnie temperatury w sezonie wynoszą od 36°C do 37°C w centrum, od 33 do 34°C na wybrzeżu i 27°C w górach. 


W ciągu najbliższych dni spodziewajmy się codziennych alertów pogodowych


Wraz z wysokimi temperaturami praktycznie nie będzie wiatru co niweluje najmniejszą możliwość wytchnienia od upału. 

Mamy wpływ na system niskiego ciśnienia w dolnej atmosferze i stosunkowo wysokiego ciśnienia w środkowej i górnej atmosferze. Połączenie tych dwóch tworzy fenomen – zauważył i dodał, że masa gorącego powietrza, która wpływa obecnie na Cypr, jest wyższa niż w regionie Afryki.

Pamiętajcie o odpowiednim zabezpieczeniu się przed upałami – woda, nakrycia głowy i klimatyzacja.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!