fbpx

To już nie pacjent?

Kolejne doniesienia o zaniedbaniach w cypryjskich szpitalach: rodziny są przerażone traktowaniem ich bliskich.

Co kilka dni wypływają na światło dzienne kolejne zaniedbania w stosunku do starszych pacjentów.

Lekarz geriatra Marios Kyrazis opublikował na swoim profilu na Facebooku przerażające zdjęcia pacjentki, którą wypisano po miesięcznym pobycie w szpitalu. W komentarzu lekarz twierdzi, że w ciągu miesięcznego pobytu, jeden z cypryjskich szpitali dbał o nią w taki sposób, że w chwili wypisu doliczono się kilkunastu potężnych odleżyn na ciele kobiety.

Specjalista stawia pytanie jak ten widok ma się do zapewnień OKYPY, że każdy szpital ma specjalistów którzy dbają o to, żeby tego typu sytuacje się nie pojawiały?

 Z kolei mąż 72. letniej kobiety, która od niedzieli 19 lutego przebywa w szpitalu państwowym po udarze mózgu, odwiedził ją na jej oddziale w godzinach odwiedzin. Jak powiedziała “Philenews” córka 72. latka, wtedy jej ojciec stwierdził, że matka leżała w łóżku naga od pasa w dół, brudna i że w całym pokoju śmierdziało. 

Sprawę zgłoszono pielęgniarkom, które powiedziały, że nie mogą jej przebrać gdyż nie ma czystego ubrania. Mężczyzna pokazał im, że ubrania znajdują się w szafce obok łóżka – kobiety stwierdziły więc, że nie mają na to czasu.

Obydwa incydenty badane są przez policję i organy kontrolne OKYPA.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!