To jednak był gwałt

Wszystko wskazuje na to, że 20. letnia Brytyjka była zgwałcona

Do szczegółów śledztwa dotarł brytyjski dziennik Daily Mail.

Z informacji opublikowanych przez gazetę wynika, że ​​Brytyjka, która twierdzi, że została zgwałcona zbiorowo przez pięciu mężczyzn z Izraela w wieku 19-20 lat podczas wakacji na Cyprze, ma „siniaki i obrażenia” wskazujące na atak. 20. latka zgłosiła władzom, że w ubiegłą niedzielę stała się celem, gdy przebywał w Ayia Napa.

Policja natychmiast ujęła pięciu podejrzanych po tym, jak kobieta złożyła „zwięzłą i szczegółową” skargę.

Do zdarzenia doszło w trzygwiazdkowym hotelu Fedrania Gardens – dziewczyna została zaproszona na tam imprezę.

Raport, który wyciekł, szczegółowo opisuje jej obrażenia (w tym ślady uścisku). Kobieta zeznała, że została „siłą zaciągnięta” do pokoju w hotelu i zaatakowana przez grupę.

Funkcjonariusze zbadają CCTV hotelu, aby zweryfikować jej twierdzenia. W ramach śledztwa prześcieradła i ubrania, które miała na sobie dziewczyna i grupa, zostały poddane badaniu kryminalistycznemu.

Grupa – składająca się wyłącznie z Arabów-Izraelczyków z miasta Majd-al Krum, dziesięć mil od Akki – zaprzecza, jakoby zrobiła cokolwiek złego i upiera się, że do stosunku seksualnego doszło za obopólną zgodą.

Prawnik (ten sam, który reprezentował także grupę oskarżona o gwałt w 2019 roku Nir Yaslovitz), powiedział:

Sprawa jest jedynie wstępnym etapem dochodzenia i na tym etapie sugeruję, abyśmy zachowali spokój, zanim wyciągniemy pochopne wnioski.
Zamierzam zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby zapewnić ich zwolnienie z aresztu.

Dyrektor „Sprawiedliwość za granicą” Michael Polak zapowiedział, że będzie reprezentował 20. letnią Brytyjkę. Polak reprezentował wcześniej między innymi 19. letnią Brytyjkę, która w 2019 r. zarzuciła zbiorowy gwałt przez 12 obywateli Izraela.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading