fbpx

Tłumy na ulicach Larnaki (zdjęcia, film)

Rozluźnienie blokad trwa już drugi tydzień, ale cypryjska społeczność jest już chyba w ostatniej fazie, pomijając “stopniowość ich uwalniania”.

Luz blues, tłumy spacerowiczów, żadne tam dwie osoby w parze, ale całe zgrupowania. Policja też stęskniła się za kumparosami i chętnie wdaje się w pogawędki z członkami społeczeństwa bez zachowania odpowiednich odległości. Czujemy się zatem bezkarni. Jedni uważają że może wpłynąć to na dalsze rozpowszechnianie wirusa, inni od początku mają swoje zdanie na temat pandemii, czyli propaganda strachu, próby manipulacji itd.

Czyli na zewnątrz czujemy się już całkiem pewnie, ale jeśli chodzi o zakłady pracy, policja jest bardziej zaangażowana w kontrole.

Na przykład w jednym z supermarketów w Nikozji, jeden z pracowników nie nosił maski. A jest to obowiązkowy środek bezpieczeństwa dla firm, które już wróciły do operacji, lub operowały przez cały czas blokad. Ale wyniki z kontroli w Nikozji są całkiem dobre. To tylko jeden przypadek, spośród 1349 kontroli lokali w czasie 12 godzin.

W tym samym czasie, również w Nikozji,  tylko 74 osoby zostały przyłapane na niewysyłaniu sms’ów. 

Przypominamy że do 17 maja włącznie, mamy prawo do trzech wyjść dziennie w godzinach 6-22 i korzystamy z sms’ów!

Od poniedziałku wolność. No chyba że liczby nowych przypadków wzrosną do dwucyfrowych dziennie.  Wtedy niestety znów nas zamkną. A tego nie chcemy.

A od przyszłego czwartku otworzą się także bary i restauracje – przypomina nam o tym Christos z Savino Rock Bar w Larnace:


Daliśmy radę bez koronki tyle czasu, wytrzymamy jeszcze kilka dni.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!