fbpx

The Show Must Go On

Dziś Święto Zesłania Ducha Świętego lub Zielone Świątki. Święto przypadające 50 dni po prawosławnej Wielkanocy upamiętnia zstąpienie Ducha Świętego na Apostołów.

Na Cyprze obchody również nawiązują do Starego Testamentu, przypowieści o Arce Noego i dawnych obrzędów ku czci Afrodyty i Adonisa. To festiwal związany z wodą, który nadmorskie miasta wykorzystują do organizowania koncertów scenicznych , happeningów, pokazów sportów wodnych, w okolicach portów, plaż i nadmorskich promenad.

Tegoroczne Kataklysmos w Larnace (wpisane na listę UNESCO za najdłużej podtrzymywaną tradycję kulturową) zostało oficjalnie odwołane, ale to nie powstrzymało ludzi od tradycyjnego przechadzania się promenadą w Larnace.


Jak widzicie na naszym filmie każda restauracja i kafeteria już wczoraj wieczorem była zapełniona do ostatniego miejsca. Jedyną różnicą jest to, że nie ma popularnych straganów sprzedających mydło i powidło…

Przypomnijmy, że pomimo tego, że Larnaka odwołała świętowanie w tym terminie, nie wykluczone jest że odbędzie się ono dwa miesiące później. Partia Akel proponuje przeniesienie wszystkich zaplanowanych wydarzeń kulturalnych na wrzesień.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!