Bird Life International opublikowało wyniki śledztwa w sprawie nielegalnego polowania na ptaki w krajach śródziemnomorskich pod tytułem „The Killing”.
Proceder nielegalnego prześladowania migrujących ptaków w południowej Europie i na Bliskim Wschodzie oraz zamieszczane przez łowców w mediach społecznościowych przerażających zdjęć „trofeów” rodzi protesty miłośników dzikiej przyrody.
Na Cyprze przepisy zakazujące pułapek na ptaki obowiązują od 1974 r., ale są one często lekceważone. Do wabienia ptaków wykorzystywany jest sprzęt audio by nadawać śpiew ptaków i przyciągać ptaki do miejsc, w których są pułapki. Gałęzie pokrywane są specjalnym klejem i siatkami z których ptaki nie mają już ucieczki. To tu znajdują miejsce na rozmnażanie. To stąd już nigdy nie wrócą. To tu w gniazdach zdechną z głodu młode czekające na pokarm.
Każdego roku od 25 do 36 milionów migrujących ptaków ginie w drodze do afrykańskich zimowych kwater w wyniku nielegalnych polowań i niewolenia. Dalsze badania na temat skali nielegalnych prześladowań ptaków w północnej i środkowej Europie wykazały również, że ta okrutna strona migracji ptaków nie jest wyłącznością krajów takich jak Włochy, Malta, Cypr, Egipt czy Liban. Według szacunków BirdLife, 29 krajów Europy Północnej i Środkowej zabija lub chwyta nielegalnie nawet dwa miliony ptaków rocznie. Jednak w znacznej mierze niezauważone i powszechnie akceptowane są masowe i “legalne” w Unii Europejskiej polowania na 82 gatunki ptaków. Poddano analizie ich wielkość i wpływ na zagrożone gatunki.
laczanasptaki.pl
Wiele ptaków jest nielegalnie sprzedawanych jako „przysmaki” do konsumpcji.
Największą kłusowniczą aktywność odnotowuje się w okolicach Famagusty.
Statystycznie Malta zwycięża w tej przerażającej jatce, ale Cypr jest na pierwszym miejscu w zabijaniu. Z rąk stu myśliwych ginie około 196 ptaków.
248 dzikich ptaków ginie w zasięgu każdego kilometra. Z roku na rok na listy zagrożonych trafiają nowe ptaki.
Co roku w Unii Europejskiej, Szwajcarii i w Norwegii ginie 53 milionów ptaków. 2,5 miliona ginie na cypryjskich talerzach.
Pełny raport możecie zobaczyć tutaj>>>
[bar group=”841″]