Testy wypadły pomyślnie…

Wczoraj testowano przejazd autobusów w Nikozji – „park&ride” działa.

Według pracowników cypryjskiego transportu publicznego (CPT) nowy pas dla autobusów oraz system „parkuj i jedź”, który zaczął działać w poniedziałek, aby odciążyć ruch w Nikozji, okazuje się wielkim sukcesem.

W rozmowie z Cyprus Mail dyrektor ds. rozwoju biznesu CPT Alexander Kamberos powiedział, że wstępne testy trasy (jej oficjalne otwarcie zaplanowano na 7 września) zakończyły się absolutnym sukcesem, mimo że testy zbiegły się z trójstronnym spotkaniem Cypr-Grecja-Izrael w siedzibie prezydenta, w wyniku którego zamknięto część dróg stolicy.

Trasa z Alambry do placu Solomou zajęła łącznie 40 minut – powiedział Kamberos.
Oznacza to, że nowy pas dla autobusów skrócił się o dobre 20 minut w stosunku do czasu, jaki zwykle zajmował przed modernizacją.

Miejsca parkingowe na stadionie GSP będą bezpłatne dla kierowców, którzy chcą opuścić prywatny pojazd i skorzystać z komunikacji miejskiej w kierunku centrum miasta.

Na skrzyżowaniach pierwszeństwo będą miały autobusy, aby przedostać się przez linię samochodów do miasta. Kamberos powiedział, że na przejazd nie miały wpływu zatory na światłach w Kalispera, które zwykle są bolesnym punktem zarówno dla pasażerów autobusów, jak i kierowców.

Pytanie tylko czy będą chętni aby z systemu korzystać…


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading