fbpx

Test zrobisz także w aptece…

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Farmaceuci na całym Cyprze wkrótce otrzymają zgodę na przeprowadzanie szybkich testów w aptekach

Jak informuje Philenews, aptekarze będą uprawnieni do wystawiania zaświadczeń o negatywnych wynikach testów uznawanych przez organy ochrony zdrowia, będą także przekazywać informacje o pozytywnych przypadkach do systemu Jednostki Epidemiologicznej Monitorowania Pandemii Ministerstwa Zdrowia.


Zdaniem rządzących pomoże to na przetestowanie większej ilości osób a także wyeliminowanie przypadków zakaźnych


Jak udało nam się dowiedzieć, odpowiednia informacja została już przekazana do wszystkich aptek.

W dokumencie napisano także, że ​​szybkie testy diagnostyczne będą przeprowadzane wyłącznie przez pracowników służby zdrowia i nie będą przekazywane osobom do samodzielnego wykonania. Farmaceuci podczas pobierania wymazów muszą stosować się do wszystkich zasad bezpieczeństwa i posiadać odpowiedni sprzęt ochronny. W okólniku podkreślono także, że mogą być stosowane jedynie testy, które zostały zatwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i są w obiegu po uzyskaniu zgody Służb Farmaceutycznych.

Z przekazanych informacji nie wynika czy testy będą wykonywane bezpłatnie, możemy jedynie się domyślać, że będą one odpłatne.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!