fbpx

Teoretyczny SafePass

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Tak naprawdę wystarczy chyba pokazać po prostu obsłudze sklepu dowolny kod QR – może być także naszej strony…

Postanowiliśmy sprawdzić w jaki sposób menagerowie sklepów i restauracji sprawdzają nakazane SafePass’y. W końcu jakby nie było, mają teoretycznie taki obowiązek. Otrzymywaliśmy wiele sygnałów od naszych czytelników, że w wielu miejscach jest to po prostu teoria.


Niektórzy z czytelników piszą w komentarzach, że bez problemu można wejść do sklepu, restauracji czy punktu usługowego.


Wybraliśmy się wczoraj do jednego z operatorów sieci komórkowej, można śmiało powiedzieć, że firmy państwowej – tam w teorii wszystkie środki powinny obowiązywać. Odwiedziliśmy duży salon sprzedaży w Limassol.
Na drzwiach informacja: “Wejście tylko dla posiadaczy SafePass”, ale nikt tych SafePass’ów nie sprawdzał. Bez włączania telefonu wyszliśmy z punktu sprzedaży.

Kolejna wizyta – czas na lunch. Lokalna tawerna z cypryjskim jedzeniem – stoliki na zewnątrz i wewnątrz – o SafePass nikt nawet nie zapytał.

Czas na zakupy – przystanek pierwszy: PopLife. Na drzwiach informacja, że SafePass wymagany – pojawia się niemówiący po angielsku mężczyzna i prosi o jego okazanie – odpalamy aplikację , człowiek widzi kod QR i zezwala na wejście i zrobienie zakupów.

Kolejny sklep to międzynarodowa sieciówka – postanowiłem sprawdzić jak SafePass działa w praktyce. W telefonie znalazłem naszą stara grafikę z QR kodem cypr24.eu i ją okazać obsłudze – ochroniarz zobaczył QR i nie miał żadnych problemów z tym aby zrobić zakupy w sklepie.

Zastanawiające jest Ci biedni ochroniarze mają sprawdzić czy SafePass jest ważny – nie mają przecież czytników QR dzięki którym mogliby sprawdzić ważność kodu.

I po co te SafePassy? Pic na wodę – nic więcej…


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!