Ten film powinniście zobaczyć

The Stray Story: A Dogumentary

Zawsze robiłam wszystko, co w mojej mocy, aby umieścić zbłąkane zwierzęta w kochających rodzinach – opowiada Christina. 
Ale w 2009 roku, kiedy znalazłam psa z wywichniętą szczęką i zawiozłam go prosto do najbliższego schroniska, zobaczyłam na własne oczy, jakim ogromnym wysiłkiem i oddaniem jest wolontariat. Zaczęłam więc tam zgłaszać się na ochotnika, kiedy tylko mogłam: sprzątać klatki, kupować jedzenie, wyprowadzać psy…

Pewnego dnia poproszono mnie o pomoc w załadowaniu całego ładunku zwierząt na ciężarówkę. Nie miałem pojęcia, co się dzieje; Nie mogłam zrozumieć, dlaczego pozostali wolontariusze płakali. Kiedy w końcu do mnie dotarło, płakałam ,przez miesiąc płakałam. I zdałam sobie sprawę, że po prostu nie mogę już tego robić. Miałam złamane serce.

Na podstawie tej i innych historii powstał film The Stray Story: A Dogumentary, którego autorką jest Christina Georgiou, zapalona wolontariuszka. Christina jest doktorem muzyki i członkiem Europejskiej Akademii Filmowej. Swoją pasję do zwierząt połączyła z talentem i okazało się że film przemawia do serc.


Film został pokazany na Toronto Independent Film Festival, New York Independent Cinema Awards oraz na Hollywood International Golden Age Film Festival. Zdobył ponad 10 nagród, w tym nagrodę publiczności za najlepszy film dokumentalny na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Fort Lauderdale oraz nagrodę dla najlepszego filmowca na festiwalu California Indies 2021.

Premiera The Stray Story, wzruszającej historii o problemach z jakimi borykają się wolontariusze schronisk dla zwierząt,  okrucieństwie jakiego doznają psy i koty na Cyprze, odbędzie się 3 listopada w K-Cineplex w Nikozji.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading