Temperatura przekroczy 42 stopnie

Ogłoszono alerty: pogodowy oraz pożarowy!

Met Office wydało żółte ostrzeżenie dotyczące ekstremalnie wysokich temperatur . Przewiduje się, że w godzinach od 11:30 do 16:30 na obszarach śródlądowych temperatura wzrośnie do około 42 stopni Celsjusza.

Ponadto departament leśnictwa ogłosił, że we wtorek ryzyko wybuchu i rozprzestrzeniania się pożarów lasów utrzyma się na poziomie czerwonego alarmu .

Ważne jest, aby społeczeństwo miało świadomość, że rozpalanie ogniska bez pozwolenia jest surowo zabronione i stanowi przestępstwo w świetle prawa leśnego.
Zgodnie z tą ustawą sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do lat dziesięciu, grzywna do 50 000 euro lub obie kary łącznie. Ponadto sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu, grzywna do 20 000 euro lub obie kary łącznie.

Rozpalanie ogniska w celu przygotowania posiłków jest dozwolone wyłącznie w wyznaczonych miejscach na terenach piknikowych.

W oświadczeniu zalecono również ludziom zachowanie ostrożności podczas zajęć na świeżym powietrzu i unikanie czynności, które mogą potencjalnie wywołać pożar, takich jak używanie narzędzi lub maszyn rolniczych wytwarzających ciepło, iskry lub płomienie.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading