Czy nc+ i Cyfrowy Polsat dostosują się do nowego prawa?

Użytkownicy z Unii Europejskiej, którzy zapłacili za dostęp do filmów lub seriali publikowanych w sieci, będą mogli już w tym roku obejrzeć je również podczas podróży za granicę.

Obywatele Unii Europejskiej podróżujący za granicę, często nie mogą skorzystać tam z wykupionego w swoim kraju dostępu do treści internetowych, takich jak filmy, seriale telewizyjne, muzyka, gry lub widowiska sportowe. Dzięki nowym przepisom przyjętym przez Parlament Europejski ograniczenia te znikną na terytorium Unii Europejskiej. Podczas wakacji, wyjazdów służbowych lub uniwersyteckich, użytkownicy zachowają dostęp do takich usług jak Netflix, HBO GO, Amazon Prime, Spotify, Deezer. Nowe przepisy poparło 586 posłów, 34 było przeciw, a 8 wstrzymało się od głosu.


Nie wiadomo jeszcze w jaki sposób na nowe przepisy zareagują operatorzy telewizji satelitarnych takich nc+ czy Cyfrowy Polsat. Mamy nadzieję, że zniknie komunikat  „Ten materiał nie jest dostępny w twoim kraju”:Mamy nadzieję, że uwolnią oni z blokad terytorialnych także treści bezpłatne. Uzgodnione zasady będą miały zastosowanie tylko do płatnych usług internetowych. Dostawcy bezpłatnych usług będą mogli sami zdecydować, czy ich oferta będzie dostępna w całej UE bez blokowania.

Czy więc będziemy mogli legalnie oglądać wszystko co oferują nam telewizje? W końcu w naszych regularnie płaconych abonamentach często wliczone mamy usługi player czy ipla.

Skoro nasze dekodery i tak są podłączone do internetu to może w końcu będziemy mogli korzystać z ich pełnych możliwości? Oby… Na naszych oczach Unia Europejska staje się naprawdę jednym krajem. Najpierw roaming a teraz telewizja… Chociaż w tym pierwszym przypadku operatorzy już wymyślili dopłaty.

Przepisy wchodzą w życie w lipcu tego roku.Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!