Telefon wybuchł mu w kieszeni

To pierwszy taki przypadek na Cyprze – 3 miesięczny telefon wartości ponad 1000€ wybuchł mężczyźnie w kieszeni.

Mężczyzna na długo zapamięta markę telefonu kupionego za ponad 1000€ zaledwie 3 miesiące temu – telefon wybuchł mu w kieszeni powodując znaczne oparzenia nogi.

jak informuje Philenews 35. latek nigdy nie spodziewał się, że zakup telefonu komórkowego może zagrozić nawet jego życiu. Jak mówi telefon komórkowy (o wartości ponad tysiąca euro) kupił trzy miesiące temu od firmy w Paralimni. Zakup telefonu został sfinansowany częściowo dzięki kredytowi.

25 października, krótko po 9:00, idąc korytarzem kompleksu, w którym pracował jako technik, poczuł silne pieczenie na udzie. Natychmiast zdał sobie sprawę, że pochodzi z bocznej kieszeni jego garnituru, który miał na sobie. W tym samym czasie z miejsca zaczął wydobywać się gęsty dym. Po zorientowaniu się, że coś jest nie tak z jego telefonem komórkowym, rzucił skrzynkę z narzędziami, którą trzymał – hałas zaalarmował kolegów w biurze.

W ułamku sekundy zdjął spodnie a jego koledzy z gaśnicą próbowali tlące się spodnie. Rzucił swój telefon na ziemię – z telefonu leciały iskry niczym z zimnych ogni.. Ale było za późno. Ciepło, które wytworzyło się w jego kieszeni spowodowało rozległe oparzenie tuż nad kolanem. 

Mężczyzna udał się do szpitala Famagusta, gdzie leczono jego oparzenie. 

Codziennie chodziłem do szpitala i zmieniałem bandaże. Wystarczająco wycierpiałam. Teraz, gdy wiedziałem, że to, co się dzieje, było prawdopodobnie spowodowane baterią telefonu, przeprowadziłem rozeznanie, aby zobaczyć, gdzie jeszcze miały miejsce podobne incydenty. Znalazłem jeden lub dwa przypadki w Grecji, ale tam telefon komórkowy leżał na nocnym stoliku i nie było żadnych obrażeń. To było traumatyczne przeżycie, ponieważ oprócz oparzenia musiałem wdychać opary wydobywające się z telefonu komórkowego.

35. latek powiedział nam również, że zabrał telefon komórkowy pierwszego dnia zdarzenia do sklepu, w którym został zakupiony. Właściciele sklepu byli gotowi go natychmiast go wymienić, jednak z powodu oparzeń i cierpień, których doznał, zwrócił się o poradę prawną do kancelarii prawnej. 

Zamierza wystąpić na drogę sądową przeciwko firmie produkcyjnej i jej spółce dystrybucyjnej na Cyprze.

Media nie ujawniają marki telefonu.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!