fbpx

Tegoroczny Kataklismos w Larnace

Największe świętowanie odbędzie się w Larnace i będzie trwać praktycznie cały tydzień

Pięćdziesiąt dni po Wielkanocy nadchodzi „Kataklismos” – Dzień Ducha Świętego. Przez dwa lata z powodu ograniczeń nikt nie mógł świętować – teraz czas to nadrobić… Tegoroczne świętowanie rozpocznie się jutro a zakończy w najbliższą środę.

Praktycznie całe centrum Larnaki będzie zamknięte dla ruchu kołowego – lepiej więc zostawić samochód na obrzeżach miasta i dojechać do centrum autobusem.

Festiwal rozpocznie się w piątek o godzinie 20:00 paradą inauguracyjną, a następnie powitaniem burmistrza Larnaki Andrei Vyras i przewodniczącej parlamentu Annity Demetriou.

W tym czasie będą działać dwie sceny – główna na Placu Kimona i druga na Placu Europy.

Główna platforma będzie gościć popularnych piosenkarzy, takich jak Paola, Ilias Vretos, Stavros Konstantinou, Josephine i Panos Mouzourakis.

Na Europe Square zostanie zaprezentowanych 13 tradycyjnych cypryjskich zawodów, a rzemieślnicy objaśnią proces wytwarzania krzeseł, koszy itp.

Jak zawsze zorganizowane będą również imprezy na plaży, w tym spływy kajakowe, regaty żeglarskie i regaty łodziami offshore.

Szczegółowy, bardzo bogaty program imprez z podziałem na konkretne dni można znaleźć na stronie: https://larnakaregion.com/events


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!