Te mandaty będą anulowane

Minister Transportu oświadczył, że część mandatów z kamer na skrzyżowaniach będzie anulowanych

Okazuje się, że część mandatów za przekroczenie linii zatrzymania będzie anulowanych. Wszystko z powodu olbrzymiej luki w przepisach, która ma zostać natychmiast naprawiona.

Część kierowców otrzymało mandaty tylko za to, że ustąpili miejsca pojazdom uprzywilejowanym. Automatycznego systemu rejestracji nie interesuje to z jakiego powodu samochód przekroczył linię zatrzymania na czerwonym świetle – przekroczył więc jest zdjęcie.

Kierowca nie podlega karze, jeśli zostanie przyłapany przez kamerę drogową na przekroczeniu linii lub na czerwonym świetle, aby zrobić miejsce dla karetki – zapewnienia tego udzielił Minister Transportu Alexis Vafeadis po tym, jak dyrektor Dyrekcji Pogotowia Ratunkowego Riana Constantinou zwróciła uwagę w mediach na powstały problem.

Jak powiedziała Constantinou w mediach , nawet sekundy są ważne i istnieje ryzyko utraty życia ludzkiego a kierowcy nie ustępują pojazdom uprzywilejowanym miejsca właśnie z powodu mandatów z kamer drogowych na skrzyżowaniach.

Vafeadis wyjaśnił, że zanim wykonawca nałoży na sprawcę jakąkolwiek karę, jest ona sprawdzana przez funkcjonariusza policji. 

W przypadku stwierdzenia, że ​​naruszono przepisy na potrzeby karetki pogotowia lub z innego powodu, który to uzasadnia, kara nie jest nakładana, a kierowca nie jest informowany o naruszeniu – powiedział

Pojawia się zatem pytanie jak to udowodnić jeżeli na zdjęciu jest jedynie samochód prywatny a nie ma karetki czy innego pojazdu uprzywilejowanego…

Pewne jest jedno – jeżeli powodem przekroczenia linii zatrzymania jest karetka, możecie składać odwołanie od mandatu…

SeoHost.pl

Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!