Te kamery jeszcze nie działają

Kamery na skrzyżowaniach w Larnace działają próbnie – lada moment zostaną włączone do systemu

Kamery działają próbnie w pięciu miejscach w Larnace w każdej chwili mogą jednak zostać włączone do systemu.

W ciągu ostatnich kilku dni w mieście zaczęły migać lampy błyskowe kamer, a kierowcy zastanawiają się, czy już działają czy jeszcze nie. 

Funkcjonariusz ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego Giorgos Mileis powiedział, że kamery w Larnace rozpoczęły się testy, ale nie działają jeszcze normalnie – musza przejść przez proces zatwierdzania i kontroli.

Jeśli pomyślnie przejdą kontrolę i okaże się, że działają normalnie i są zsynchronizowane z systemem, wówczas zostanie ogłoszona ich oficjalne uruchomienie. Nie zdecydowano jednak, czy wszystkie pięć punktów będzie działać jednocześnie, czy też częściowo, jak miało to miejsce w przypadku Nikozji i Limassol.

Oficjalne uruchomienie kamer w Larnace nastąpi prawdopodobnie przed końcem roku, jeśli i o ile wszystko przebiegnie pomyślnie i kamery pomyślnie przejdą kontrolę. W tym samym czasie w tym okresie rozpoczęto także instalację kamer w Pafos – ich oficjalne uruchomienie zaplanowano na początek 2024 roku.

Ostatnim etapem jest montaż kamer w Limassol i Nikozji w celu realizacji kontraktu zakładającego instalację 90 kamer stacjonarnych i 20 mobilnych.

W siedmiu punktach w Nikozji i Limassol działają już 24 kamery, a na całym Cyprze – 20 kamer mobilnych. 


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!