Targi pracy dla Ukraińców

Minister Turystyki połączył wsparcie dla uchodźców z Ukrainy z problemami hotelarzy

Wiceminister turystyki zorganizował warsztaty w ratuszu w Ayia Napa na temat możliwości zatrudnienia ukraińskich uchodźców w branży turystycznej. Odpowiednie zaproszenia zostały wysłane do organizacji pracodawców KEVE i OEB, które wypromowały je wśród swoich członków, dzięki czemu według wicedyrektora generalnego wiceministerstwa turystyki Antonis Koutsoullis dzień okazał pełnym sukcesem.

Zgłosiło około 40 pracodawców i 250 ukraińskich uchodźców. Odbyły się prezentacje i rozmowy kwalifikacyjne i wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych dni odbędą się pierwsze nabory. 

Organizator zapytany, czy podobne spotkania odbędą się w innych prowincjach, Koutsoullis nie wykluczył tego, ale zasugerował, że na razie najważniejsze jest zorganizowanie kolejnego spotkania na terenie Famagusty gdyż własnie tam jest największe skupisko ukraińskich uchodźców.

W okolicznych hotelach przebywa obecnie ok. 2900 ukraińskich uchodźców, ale niekoniecznie wszyscy są zdolni do pracy, bo wielu z nich to osoby starsze, inni to dzieci itp.

Inicjatywa wiceministra umożliwia udzielanie pomocy Ukraińcom, gdyż darmowe mieszkania dla Ukraińców są ograniczone do 6 miesięcy od dnia uzyskania przez nich statusu ochrony czasowej. Następnie mają prawo do dopłaty do czynszu.

Zdaniem rządu jeśli zapewnią sobie dochód z pracy, z pewnością będą mieli lepsze i godne życie. 

Zdaniem organizatora jednocześnie z inicjatywy Wiceministra Turystyki częściowo zaspokajane są również potrzeby przedsiębiorców z branży turystycznej.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!