fbpx

Taniej w hotelu niż przez wyszukiwarki

Badanie opublikowane na stronie Stockwatch, które dotyczyło cen hoteli na Cyprze na Booking.com, pokazało, że ceny w sierpniu pozostały wysokie, pomimo obietnic ze strony hotelarzy, że miejscowym mieszkańcom zostaną zaoferowane znaczne zniżki. Hotelarze w środę stwierdzili, że raport wprowadza w błąd.

Urzędnik stowarzyszenia hotelarskiego powiedział, że gdyby ktoś zadzwonił do hotelu bezpośrednio, aby zarezerwować, ceny byłyby średnio o 15 procent niższe niż ceny na stronach firm rezerwacyjnych. Było to nieuniknione, ponieważ strony te pobierały lub pobierały prowizję od hotelu, zwiększając w ten sposób koszty.

Ceny noclegów w hotelach i pensjonatach są dużo niższe niż pokazują to popularne serwisy internetowe. Tylko niektóre firmy uaktualniły ceny, w innych wyraźnie widać, że są dużo wyższe od tych dostępnych na stronach hotelowych. Dodatkowe zniżki przyznawane są także stałym mieszkańcom Cypru.

Liczba rezerwacji hoteli w sierpniu, który jest tradycyjnym miesiącem wakacji na Cyprze, jest bardzo niska, a pierwszy tydzień osiąga zaledwie około 25% średniej obłożenia. Hotelarze mają nadzieję, że drugi i trzeci tydzień miesiąca nabierze tempa. To są dwa tygodnie, które Cypryjczycy wolą spędzać na wakacjach.

Przyjazdy turystów na Cypr osiągnęły nowy rekord w sierpniu 2019 r. (wzrost o 3,6% w porównaniu z sierpniem 2018 r.)

Niestety, ten rok nie będzie należał do udanych dla branży hotelarskiej na wyspie.


Photo by Valeriia Bugaiova on Unsplash


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!