Tanie mieszkania z pieniędzy kasyna

W najbliższym czasie powstanie 800 nowych mieszkań dla osób o niskich dochodach.

Rząd przekaże 15 procent swoich dochodów z działalności kasyna w Limassol firmie Cyprus Land Development Corporation (CLDC) na finansowanie projektów mieszkaniowych – w tym budowę 800 niedrogich mieszkań w ciągu najbliższych kilku lat.

Poinformował o tym rzecznik rządu Marios Pelekanos po tym, jak prezydent Nicos Anastasiades przewodniczył spotkaniu na temat polityki mieszkaniowej rządu, w którym wzięli udział ministrowie finansów, spraw wewnętrznych, pracy i energii, wiceminister opieki społecznej i inni urzędnicy.


Z założenia decyzja rządu ma spowodować spadek cen mieszkań oraz dostępność nowych lokali dla osób młodych oraz o niższych dochodach.


Kasyno ma zostać otwarte w lipcu. Cypryjski Krajowy Urząd ds. Hazardu i Nadzoru przewiduje, że w tym roku przychody wyniosą 32 mln euro, wzrosną do 50 mln euro plus w przyszłym roku.

W pisemnym oświadczeniu Pelekanos powiedział, że na wtorkowym spotkaniu uzgodniono, że wraz z rozpoczęciem działalności kasyna 15% dochodów państwa z korzystania z usług kasyna trafi do CLDC na realizowane projekty.

Korporacja planuje wybudować 800 jednostek mieszkaniowych dla gospodarstw domowych o niskich dochodach, które zostaną udostępnione do wynajmu z niższym czynszem albo z prawem zakupu.

Na spotkaniu omówiono także politykę mieszkaniową rządu o wartości 125 mln euro na 2022 r. – dwukrotnie wyższą kwotę w budżecie na 2018 r. i wyższą o 22,4 proc. w 2021 r


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!