Tanie loty na Cypr?

Śmiało można powiedzieć, że tanie bilety na Cypr były kiedyś, teraz te z Polski są potwornie drogie.

Poszukiwanie tanich biletów to prawdziwa tragedia – wakacyjne ceny lotów na Cypr wystrzeliły w kosmos. Można powiedzieć : tanio to już było, teraz codziennie jest drożej.

I podobno cypryjski rząd dopłaca liniom lotniczym do biletów. Skoro tak jest to dlaczego ceny biletów z Polski są minimum dwukrotnie wyższe niż w ubiegłym roku?

W czasach gdy nie mieliśmy kilkudziesięciu połączeń na trasie Polska – Cypr a latały na tej trasie jedynie samoloty LOT’u, zdarzało się podróżować z przesiadkami w innych miastach. Zapewne pamiętacie jeszcze przesiadki w Budapeszcie czy Belgradzie dzięki którym oszczędzaliśmy połowę ceny biletu.

Ale teraz? Oto co udało nam się znaleźć:


Ten sam dzień lotu, ta sama trasa – tylko, że z przesiadką w Londynie

Okazuje się, że bezpośredni lot z Katowic do Larnaki kosztuje 1478 zł (cena z bagażem, bez niego o 200 zł taniej) a lot z przesiadką w Londynie, która umożliwi zwiedzanie stolicy Wielkiej Brytanii (prawie 12 godzin) to koszt 581 zł!

Jak to jest możliwe? Może dla dobra własnej kieszeni lepiej zaplanować krótkie zwiedzanie w innym mieście?

Czy naprawdę trzeba to komentować?

Można oczywiście znaleźć bilety w „rozsądnych” cenach, miedzy innymi dzięki naszej stronie z ofertami lotniczymi (tutaj) – warunek jest jednak taki, że najpierw trzeba znaleźć lot a potem dopasować do niego pozostałe elementy urlopowej układanki.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading