Tam jest prawdziwy raj!

Kraina miodem płynąca – prawdziwy raj na okupowanej północy

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan złożył w poniedziałek jednodniową wizytę na okupowanych terenach Cypru.

Niedawno ponownie wybrany prezydent Turcji spotkał się z premierem Ünal Üstelem podczas oficjalnej ceremonii, która odbyła się w „pałacu prezydenckim”.

Üstel poinformował w konferencji prasowej że prezydent Turcji wyraził pełne poparcie dla przywódcy okupowanej północy, ErsinaTatara, do rozwiązania dwupaństwowego na Cyprze, po wszystkie projekty i nowe inwestycje, które zostały ostatnio zrealizowane.

Przy okazji Üstel wspomniał także, że nowy terminal na lotnisku Ercan zostanie otwarty 20 lipca i potwierdził, że projekt doprowadzenia energii elektrycznej dwukierunkowym kablem podmorskim z Turcji rozpocznie się w bardzo krótkim czasie, jak również do skutku dojdzie budowa  nowego „500. łóżkowego” Szpitala w Nikozji. 

Następnie Üstel wspomniał o projektach drogowych, projektach mieszkalnictwa socjalnego i projektach wodnych. Podkreślił, że wsparcie Turcji jest ważnym krokiem w kierunku lepszej przyszłości Turków cypryjskich i kraju.

Zaznaczył że na jego spotkaniu z Erdoğanem poruszono niezwykle ważne kwestie, Üstel stwierdził, że było to konstruktywne, zorientowane na wynik i szczere spotkanie.

Prócz szczerości, wspaniałości i płynącego miodu nikt nie poruszył tematu inflacji na strefie okupowanej, która na chwilę obecną wynosi ponad 120%. 


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!