Tak poszukiwano helikoptera USA

W sieci pojawiły się bardziej szczegółowe informacje na temat katastrofy amerykańskiego helikoptera

Jak już pisaliśmy wcześnie, cypryjskie władze potwierdziły katastrofę amerykańskiego helikoptera u wybrzeży Cypru. Teraz, dzięki ustaleniom wielu dziennikarzy i pasjonatów wiemy dużo więcej na ten temat.

Katastrofie uległ helikopter wsparcia operacji specjalnych MH-60 Black Hawk, należący do 160. (Powietrznodesantowego) Pułku Lotniczego Operacji Specjalnych Night Stalkers. W katastrofie zginęło pięciu żołnierzy amerykańskich – wszyscy, którzy byli na pokładzie.

Użytkownik Thenewarea51na portalu X opublikował ścieżki dwóch samolotów patrolowych Boeing P-8A Poseidon, które poszukiwały zaginioną jednostkę:


O katastrofę helikoptera, kontrola lotów w Nikozji, zapytała prawdopodobnie prawdopodobnie USAF CN-235 o godzinie 23:50 – jednostka potwierdziła zdarzenie. Oto nagranie udostępnione przez EISNspotter na X (dawniej Twitter):


W akcji ratunkowej brały także udział jednostki ratunkowe z Cypru.

Amerykańskie władze podkreślają, że był to lot szkoleniowy co ma szczególne znaczenie w trakcie toczących się walk w strefie Gazy, która w linii prostej znajduje się w odległości 427 km od Cypru.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!