fbpx

Tachografy na Cyprze? Teoretycznie są…

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Teoretycznie wszystkie samochody ciężarowe i autobusy jeżdżące po wyspie powinny być wyposażone w tachografy…

Przewodniczący Komisji Transportu, Charalambos Pittokopitis alarmuje – na Cyprze nikt nie sprawdza tachografów w autobusach i samochodach ciężarowych! Pittokopitis twierdzi, że potrzebny jest system kontroli systemów tachografów i ograniczników prędkości w autobusach i ciężarówkach na autostradach, a także warsztatach uprawnionych do ich kalibracji.

„Otrzymujemy informacje i dane, które potwierdzają nasze obawy przed niedostateczną kontrolą ze strony kompetentnych służb w zakresie przepisów prawnych dotyczących montażu i eksploatacji tachografów w samochodach ciężarowych i autobusach, skutkujących w każdym momencie ryzykiem wypadków i utraty życia” – powiedział

Tachografy są zainstalowane w około 1500 autobusach i ciężarówkach, chociaż nie jest pewne, że wszystkie jeżdżą po Cyprze – część z nich jest wykonuje także trasy poza wyspą.

Wydruki z urządzeń powinny być sprawdzane podczas kontroli drogowych, a urządzenia kalibrowane w autoryzowanych warsztatach.

„Istnieją dowody na to, że upoważnione do kalibracji osoby odwiedzają właścicieli samochodów i umieszczają na nich tabliczki, fałszywie zaświadczając, że przeprowadziły niezbędną kontrolę istnienia i działania tachografu. Istnieją również doniesienia i skargi, że pomimo zgłaszania nielegalnego procederu do służb (Policja i Służba Elektromechaniczna), nie są podejmowane żadne praktyczne i istotne środki, aby zaradzić temu niedopuszczalnemu i niebezpiecznemu zjawisku”

Instalacja tachografów powinna być wykonana przez 15 istniejących autoryzowanych warsztatów, które, jak informuje Philenwes, zostały sprawdzone w latach 2019-2020. Inspekcja została przeprowadzona ze względu na zmiany w przepisach, zgodnie z którymi wymagana była instalacja inteligentnych tachografów.

Okazuje się więc, że na Cyprze tachografy skoro mają być to są… Tyle tylko, że nikt nie sprawdza realnego czasu pracy kierowców ani tego czy są odpowiednio przygotowane do pracy.

Witamy na Cyprze…


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!