Mieszkańcy i turyści skarżą się na jakość wody w Limassol. I mają rację!
Sytuacja utknęła w martwym punkcie – mówią kąpiący się, którzy wyrażają niezadowolenie z tego, co się dzieje. Sprawa w ostatnich dniach przybrała olbrzymie rozmiary, ponieważ w mediach społecznościowych obywatele publikują zdjęcia plam i nieczystości w morzu.
W rozmowie z „Philenews” kąpiący się zwracają uwagę, że sytuacja jest tragiczna, bo z jednej strony śpieszą się, by ochłodzić się z nieznośnego upału, ale ostatecznie nie wchodzą do morza z powodu brudnej wody i piany, która rozlewa się wzdłuż wybrzeża . Ostatnie incydenty odnotowano w miniony weekend. Pierwszy w rejonie „Thalassaki” w sobotę rano, gdzie kąpiący się zauważyli brązową plamę z pianą i zostali zmuszeni do wyjścia z morza w obawie przed skażeniem.
To samo zdarzenie zostało odnotowane w niedzielę rano na obszarze morskim Dasoudi, gdzie kąpiący się przebywali godzinami na lądzie, aż morze oczyściło się z zanieczyszczeń. „W morzu były resztki jedzenia, od ananasów po cygara i brązowe plamy z pianą na całej linii brzegowej. „Sytuacja była dramatyczna” – mówi pan Michalis, który zwrócił uwagę, że w tym roku zanieczyszczenie jest znacznie większe.
W komunikacji, jaką „Philenews” miał z kompetentną osobą z gminy Limassol, powiedziano, że zostali oni poinformowani o plamie w sobotę w południe, wyjaśniając, że zanieczyszczenie zaobserwowano po patrolu dwóch statków odpowiedzialnych za utrzymanie czystości morza. „Wygląda na to, że był to odosobniony incydent, który miał miejsce tego konkretnego dnia”.
- Wysoka jakość turystyki dla luksusowych turystów
- Pafos sprawdzi poziom hałasu w lokalach
- Po pożarze wysypiska powietrze jest w normie
Gmina Limassol podkreśla, że analizy i pobieranie próbek są przeprowadzane regularnie, podobnie jak codzienne kontrole. „Ostatnio nie zidentyfikowano żadnych zanieczyszczeń mikrobiologicznych wpływających na jakość wody”.
O koordynacji wszystkich służb rządowych w celu lepszej kontroli ewentualnych źródeł zanieczyszczenia morza w Limassol zadecydowano na spotkaniu, które odbyło sięwczoraj rano w Wiceministerstwie Żeglugi z inicjatywy wiceminister Mariny Hatzimanoli.
Hatzimanoli nie wykluczyła możliwości zmiany przepisów w celu nałożenia surowszych kar. Spotkanie odbyło się w obecności burmistrza Limassol Nikosa Nikolaidisa oraz przedstawicieli zaangażowanych służb.
Zostaw swój komentarz: