fbpx

Szymon Wydra w Limassol

Szymon Wydra będzie miał swój recital podczas XXVIII Finału WOŚP na Cyprze

Szymon Wydra to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich wokalistów młodego pokolenia. Swą karierę rozpoczął w latach dziewięćdziesiątych, występując wraz z rockowym zespołem Carpe Diem, którego jest założycielem.

W latach 2001-2002 dwukrotnie wystąpił w programie “Szansa na sukces” w TVP2, co przyniosło mu rozgłos i sukces medialny. Wygrana w tym programie otworzyła mu drogę do dalszej kariery muzycznej.

Przełomowym momentem stał się udział i występ w finale pierwszej edycji programu “Idol” w Polsacie w 2002 roku wraz z Eweliną Flintą i Alicją Janosz. Szymon, co prawda zajął wówczas 3 miejsce, ale głosy rozdzieliły się równomiernie, a muzyk zaskarbił sobie sympatię publiczności, zwłaszcza żeńskiej. Zaraz później pojawiła się jego debiutancka płyta “Teraz Wiem” z której pochodzi przebój o tym samym tytule.

W 2005 r. zespół nagrał drugi album “Bezczas”, który zyskał status złotej płyty, a piosenkę “Życie jak poemat” grały wszystkie stacje telewizyjne i rozgłośnie radiowe w całym kraju. Szymon Wydra wraz z zespołem kilkakrotnie gościł na listach przebojów w lokalnych stacjach radiowych, wygrał kilka konkursów oraz sporo koncertował.

Na scenie grupa pojawiał się w towarzystwie takich gwiazd jak: O.N.A., Hey, TSA, Piersi, Raz Dwa Trzy, Closterkeller, Golden Life czy Republika.

Inspirację muzyczną dla Szymona stanowią produkcje formacji jak Rush, Yes, Toto, Marillion, Pink Floyd, Tears For Fears i Creed. Do tego czasu zespół Carpe Diem nagrał już 6 albumów, z czego ostatni zatytułowany “Przesłanie” został wydany w czerwcu tego roku.

Podczas 28 Finału WOŚP w Limassol, Szymon zagra dla nas koncert w formie recitalu akustycznego.

Recital Szymona Wydry będziecie mogli zobaczyć podczas finału w Limassol 12.01.2020 roku.


Więcej szczegółów na temat finału znajdziecie na profilu WOŚP Limassol (tutaj).


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!