Szykowali atak terrorystyczny na Cyprze?

Zatrzymano dwóch Irańczyków, którzy przygotowywali atak terrorystyczny na Cyprze

Izraelski wywiad Mossad i Centralna Kwatera Główna Bezpieczeństwa Narodowego oficjalnie potwierdziły, że we współpracy z władzami cypryjskimi zapobiegły planom ataku terrorystycznego na Cyprze, który miałby zostać przeprowadzony przez dwóch Irańczyków przeciwko obywatelom Izraela.

Do mediów w sąsiednim kraju przekazano informację o tożsamości osoby, która planowała atak, pełniąc rolę inicjatora i kierując działaniami dwóch aresztowanych osób.

Według izraelskich mediów „Osobą, która uruchomiła plan i kierowała atakiem, jest obywatel Iranu nazwiskiem Mohammad Reza Abadi Arabolah, znany również jako Saeed Abadi.

Mężczyzna posługuje się dużą liczbą fałszywych paszportów i różnymi tożsamościami. Jest znanym agentem irańskich organizacji terrorystycznych, według doniesień między innymi brał udział w podjętej 22 listopada przez Jednostkę 400 Strażników Rewolucji próbie zamachu na obywatela Izraela w Gruzji.

W internetowej wersji izraelskiej gazety Yedioth Ahronoth opublikowano jeden z dokumentów podróży używanych przez rzekomego organizatora ataku.

W raporcie wskazano, że „dwóch członków grupy zostało aresztowanych na początku listopada 2023 r. i od tego czasu toczy się w ich sprawie śledztwo, wszczęto przeciwko nim postępowanie sądowe oraz postępowanie deportacyjne. {…} Okazało się, że grupa ta była zaangażowana w zbieranie informacji wywiadowczych {…}”. 

„Dzięki działalności antyterrorystycznej i zatrzymaniu grupy przez władze bezpieczeństwa Cypru uzyskano wiele informacji, które doprowadziły do ​​ujawnienia zagrożenia, metod działania, celów ataku i irańskiego planu zabicia niewinnych ludzi na Cyprze i na innych polach” – napisał w oświadczeniu Mossad

Cypryjscy urzędnicy odmawiają komentarza, powołując się na politykę dotyczącą kwestii bezpieczeństwa narodowego.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!