Szpitale publiczne rozpoczynają popołudniowe zmiany

Od poniedziałku, 5 września, szpitale publiczne będą oferować swoje usługi także popołudniami

Szpitale będą oferować między innymi usługi ambulatoryjne codziennie od 15:30. do 18:30 tym pacjentom, którzy chcą odwiedzić lekarza dowolnej specjalizacji, po wcześniejszym umówieniu się na wizytę. Również na podstawie już istniejących list oczekujących, popołudniami w szpitalach publicznych będą przeprowadzane operacje chirurgiczne i inne.

Rzecznik Prasowy OKYPY, Haralambos Harilaou, wyjaśnił że popołudniowa działalność szptali dotyczy trzech głównych filarów: 

Popołudniowa praca przychodni. 

W ciągu tygodnia we wszystkich specjalnościach medycznych funkcjonować będzie przychodnia, oparta na programie na każdy dzień. Przychodnie te nie będą działały na podstawie listy oczekujących, ale obywatele będą mogli umówić się na wizytę u lekarza dowolnej specjalizacji, po uprzednim zapoznaniu się ze stroną internetową, aby zostać poinformowanym o dniach, w których jej lekarze będą oferować usługi każda specjalność. 

Wykonywanie operacji (endoskopii) takich jak gastroskopie, bronchoskopie, kolonoskopie itp. 

Operacje te rozpoczną się w godzinach popołudniowych w oparciu o istniejące listy oczekujących. Obywatele, którzy znajdują się na tej liście, zostaną w niedalekiej przyszłości poinformowani o tym, kiedy przejdą operację, której potrzebują. 

Wykonywanie operacji. 

W tym przypadku operacje będą wykonywane na podstawie istniejących list oczekujących, a także obsługiwani będą pacjenci hospitalizowani z pilnymi problemami. Pacjenci na listach oczekujących zostaną również poinformowani o dniu, w którym zostaną obsłużeni. 

Jak powiedział pan Harilaou, „w tej chwili trwa ostateczne planowanie, przygotowywany jest również program operacyjny przychodni i jak tylko będziemy gotowi, przystąpimy do opracowywania odpowiednich komunikatów”. 

„Pracownicy szpitali publicznych będą pracować w godzinach wolnych od pracy dla Służby Publicznej, dobrowolnie i będą ponownie opłacani na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy OKYPY a związkami.” 

 „Wszystkie szczegóły dotyczące funkcjonowania wieczornych klinik i przychodni zostaną ogłoszone przez Organizację w przyszłym tygodniu i kiedy programy zostaną sfinalizowane”. 

Nie możemy się już doczekać. Może w końcu znikną kolejki oczekujących do specjalistów.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!