Szpital z trzeciego świata

Warunki w szpitalu Troodos są jak w trzecim świecie – stwierdził dyrektor szpitala Marinos Lemesios

W swoich wypowiedziach Dyrektor Szpitala wyjaśnił, że Szpital Troodos to szpital historyczny, który odpowiada na potrzeby mieszkańców regionów górskich, aby także czuli się obywatelami Cypru.

Jak powiedział, Szpital Troodos obsługuje 88 społeczności w rejonach Pitsilia, Marathasa i innych regionach górskich a także obsługuje pacjentów z Limassol i Nikozji .

Zaznaczył, że pomimo wielu problemów udało się zrealizować projekty takie jak remont i rozbudowa Oddziału Ratunkowego oraz Przychodni. Dodał jednak, że są znacznie ważniejsze kwestie, takie jak opracowanie planu renowacji istniejącego budynku.

Warunki są jak z trzeciego świata i dlatego musimy zwrócić szczególną uwagę na kwestię remontu istniejącego budynku Oddziału Patologii, bo to wstyd, że na tych oddziałach są leczeni pacjenci” – stwierdził, podkreślając, że priorytetem jest remont i modernizacja istniejącego szpitala, ale także rozpoczęcie prac nad nową Kliniką Pulmonologii i Gruźlicy oraz nową przestrzenią, w której zostanie zainstalowany nowy tomograf komputerowy, tomograf panoramiczny, aparat do osteoporozy i mammograf.

Kobiety z regionów górskich nieustannie proszą, aby i one mogły mieć dostęp do tej służby zdrowia. Nie może być mammografii dla wszystkich regionów górskich ” – zauważył dyrektor szpitala.

Jego zdaniem kolejną poważną trudnością, z jaką boryka się szpital Troodos, jest kwestia obsadzania lekarzy i jego zdaniem OKYpY powinna oferować lekarzom dodatkowe zachęty do umieszczania ich w szpitalu Troodos.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading