fbpx

Szpital z Izraela przyjmie cypryjskich pacjentów

Szpital Uniwersytecki Hadassah w Jerozolimie będzie przyjmował pacjentów z poważnymi i zagrażającymi życiu chorobami z Cypru, próbując odciążyć szpitale obciążone Covid-19.

Ze względu na rosnącą liczbę przypadków Covid-19 i hospitalizowanych pacjentów na Cyprze Szpital Uniwersytecki Hadassah będzie przyjmował przypadki pacjentów cypryjskich – podał szpital w oświadczeniu w czwartek.

Pacjenci podróżujący z Cypru będą musieli uzyskać specjalne pozwolenie od izraelskiego ministerstwa zdrowia, a także przedstawić negatywny test PCR po przyjeździe. Pacjenci z pozytywnym wynikiem koronawirusa nie będą przyjmowani.

Tydzień temu pojawiła się wiadomość, że organizacja medyczna prowadząca szpital, Hadassah Medical Ltd, prowadzi zaawansowane rozmowy z cypryjską firmą HC Management of Medical Center PLC (MMC) w sprawie stworzenia i obsługi nowego najnowocześniejszego kompleksu medyczny i szpitalnego w Nikozji i Limassol. Hadassah planuje zainwestować ponad 150 mln euro w cały projekt szpitala w stolicy i centrum rehabilitacyjne w Limassol.

Gdy powstanie nowy szpital, na Cypr będą przyjeżdżać nie tylko turyści ale także osoby na skomplikowane operacje i leczenie.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!