Szpital w Pafos prawie wyremontowany

Już niebawem ukończony zostanie remont szpitala w Pafos

Jak wynika z komunikatu państwowej służby zdrowia (Okypy), projekt renowacji istniejących pomieszczeń i stworzenia nowych w szpitalu ogólnym w Pafos ma zostać ukończony w drugim kwartale 2024 roku.

W oświadczeniu napisano, że szpital ogólny w Pafos „jest największym i najlepiej wyposażonym szpitalem w dystrykcie, a po zakończeniu projektu renowacji będzie w stanie zapewnić jeszcze lepsze usługi zdrowotne i lepsze doświadczenia dla pacjentów”.

Zmodernizowany zostanie oddział położniczo-ginekologiczny szpitala, który obejmie między innymi nową salę porodową, salę poporodową i pooperacyjną, strefę opieki nad noworodkiem oraz klinikę prenatalną.

Modernizacji ulegnie także oddział pediatryczny szpitala. Wszystkie pomieszczenia zostaną odpowiednio zaprojektowane, aby zapewnić obsługę pacjentom niepełnosprawnym.

Otwarty w zeszłym tygodniu nowy oddział do hemodializ jest pierwszym z projektów szpitala w Pafos, który zostanie ukończony. Nowy oddział, wyremontowany zgodnie ze standardami europejskimi, może pomieścić do 27 stacji hemodializ.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading