Szpital w Limassol w kategorii II

Zdaniem kontrolerów szpital w Limassol nie spełnia wszystkich wymaganych kryteriów – jego klasyfikacja została obniżona do kategorii II

Szpital Limassol General został obniżony do kategorii 2 – ogłosiła w piątek organizacja ubezpieczeń zdrowotnych (HIO), co w poprzednich dniach wywołało gniew zarządzającej szpitalami państwowej organizacji służby zdrowia (Okypy).

W porannej rozmowie z CyBC szef HIO Andreas Papaconstantinou wyjaśnił, że powodem obniżenia oceny było niespełnienie przez Limassol General szeregu standardów jakości, według których szpitale są oceniane przed kategoryzacją – Okypy straci w wyniku tej obniżki około 15 milionów euro.

Spośród szpitali państwowych prowadzonych przez Okypy tylko jeden szpital zalicza się obecnie do kategorii 1 – Nikozja General. Pozostałe, Limassol, Larnaka, Pafos i Famagusta, zaliczają się do kategorii 2.

Papaconstantinou powiedział, że cztery inne szpitale prywatne również zostały zaklasyfikowane przez HIO do kategorii 1.

Papaconstantinou powiedział, że od zeszłego miesiąca szpitale na Cyprze zaczęto klasyfikować według standardów jakości, co doprowadziło do utworzenia trzech kategorii.

Standardy, powiedział, uwzględniają czynniki liczbowe, które nie mają nic wspólnego ze zgłaszaniem przypadków przez ludzi, np. HIO uwzględnia, czy szpital posiada aparat do rezonansu magnetycznego, liczbę przeprowadzonych poważnych i czasochłonnych operacji, czy też wskaźnik CMI (Case Mix Index).

W czwartek HIO stwierdziło, że przyczyną tej sytuacji mógł być fakt, że Okypy nie przekazało im prawidłowych informacji na temat Limassol General.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!