fbpx

Szpital dziecięcy w Limassol bez nowych przyjęć

Dyrektor szpitala Limassol został przetestowany na obecność koronawirusa – zostały aktywowane protokoły w celu śledzenia jego kontaktów. Lekarz został odsunięty od swoich obowiązków.

Wiadomość pojawia się zaledwie kilka godzin po tym, jak państwowa organizacja służby zdrowia Okipi powiedziała, że aktywuje protokoły zabezpieczeń na oddziale dziecięcym tego samego szpitala, po tym, jak tamtejszy lekarz uzyskał wynik pozytywny.

Dzieci na oddziale dziecięcym szpitala ogólnego w Limassol, które nie miały kontaktu z pracownikiem służby zdrowia, zostaną zwolnione do domów z dalszymi instrukcjami od lekarzy lub przeniesione na inne oddziały dziecięce. Kontakty dzieci, które przebywały na oddziale od 13 do 16 marca i mogły mieć kontakt z lekarzem, zostaną zbadane, ale Okipi uspokoił, że koronawirus u dzieci jest łagodny.

Do oddziału dziecięcego nie będą przyjmowane żadne dalsze zgłoszenia do odwołania. Wszystkie wizyty ambulatoryjne dla dzieci są także anulowane.

Wszyscy, którzy mieli bliski kontakt z lekarzem, są poddawani testom i zostają w izolacji, w swoich domach. Obszary używane przez lekarza, który uzyskał wynik dodatni, zostaną zdezynfekowane. Wszelkie przypadki wymagające przyjęcia na pogotowie będą kierowane do szpitala Makarios w Nikozji i do sektora prywatnego.

Lekarz, jest trzecim lekarzem na Cyprze, który uzyskał wynik pozytywny na obecność koronawirusa. Chirurg w szpitalu w Nikozji był jednym z pierwszych potwierdzonych przypadków, podczas gdy lekarz w szpitalu w Pafos również uzyskał wynik dodatni.

Nie jest jasne, czy pediatra zachorował na wirusa w Grecji, do której ostatnio podróżował czy może w wyniku kontaktu z pacjentami.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!