fbpx

Szkoła duchów wkrótce zniknie z krajobrazu Larnaki

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Jak poinformował Przewodniczący Rady Szkolnej Larnaki, w najbliższych dniach władze zburzą częściowo już rozebraną konstrukcję budynku w którym przed laty mieściło się Technikum Dianelleios.

Rozbiórka jest konieczna, by uniemożliwić korzystanie z budynku przez bezdomnych, młodzież pijącą tam alkohol i spożywająca inne używki. Najbardziej pilną sprawą jest zapobieżenie rozmnażaniu się gryzoni. 

Burmistrz Larnaki zgłosił problem Ministerstwu Edukacji po otrzymaniu szeregu skarg od mieszkańców budynków sąsiadujących z zapuszczoną ruderą.


Szkoła została częściowo rozebrana w roku 2015. Pozostał jednak szkielet wejścia z popiersiem Demtrisa Dianellosa na niewielkim placu przed dawnym technikum. 


Na tym miejscu powstać ma nowa szkoła. 

Do rozbiórki dołoży się Biskupstwo Kitium, również sąsiadujące z budynkiem.

Burmistrz Larnaki, w odpowiedzi na swój list, ma otrzymać harmonogram budowy nowej szkoły przez Ministerstwo Edukacji. No to czekamy., bo jeśli tak będą budować jak rozbierają, to nasze dzieci będą już dawno po studiach.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!