Szczepionki jednak dotarły

Szczepionki przeciwko grypie dotarły do punktów szczepień – każdy może się zaszczepić.

Terminy otwarcia punktów szczepień przeciwko grypie były już kilkukrotnie przekładane – tym razem jednak szczepionki dotarły i każda osoba powyżej 18. roku życia może się zaszczepić.

Wwszystkie osoby powyżej 18. roku życia będą mogły otrzymać w ośrodkach szczepień oba szczepienia lub tylko szczepionkę przeciwko Covid-19, natomiast jeśli osoba powyżej 18. roku życia chce otrzymać wyłącznie szczepionkę przeciwko grypie, będzie musiała skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym w celu ustalenia szczegółów szczepienia.

Osoby powyżej 60. roku życia lub grupy szczególnie wrażliwe mogą nadal otrzymywać szczepionki w ośrodkach szczepień. Osoby te mogą także otrzymać szczepionkę przeciw grypie wyłącznie w ośrodku.

Dobrze jest skontaktować się z naszym lekarzem rodzinnym w sprawie zamiaru zaszczepienia się, ponieważ to on/ona jest osobą odpowiedzialną za nasze zdrowie” – powiedział zastępca dyrektora ds. usług pielęgniarskich Evagoras Tambouris

Centra szczepień znajdują się na terenie Targów Państwowych w Nikozji i pracują w godzinach od 8:00 do 14:30 i w środę od 8:00 do 17:30, w ośrodku zdrowia Linopetra codziennie od 8:00 do 14:30 oraz w środę od 8:00 do 17:30, w szpitalu Troodos w Kyperrounda w środy i piątki od 8:00 do 2:30 14:00, w starym szpitalu w Larnace od 8:00 do 14:30, w szpitalu ogólnym w Pafos codziennie z wyjątkiem czwartku od 8:00 do 14:30. W szpitalu Polis Chrysochou szczepienia będą wykonywane wyłącznie po wcześniejszym umówieniu, w każdy wtorek, a w szpitalu Famagusta w środę i piątek w godzinach od 8:00 do 14:30.

Obywatele mogą zaszczepić się na grypę za okazaniem dowodu osobistego, natomiast na Covid-19 za pomocą dowodu osobistego i poprzedniej karty szczepień.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading