fbpx

Szczepionka czy lockdown? Oto jest pytanie.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Pisaliśmy już o harmonogramie szczepień przeciw covid-19 opublikowanych na stronie Cypryjskiej Agencji Prasowej. Okazuje się jednak że zapotrzebowanie na szczepionki jest pilne wśród innych pacjentów, a zostało pominięte w harmonogramie lub wymienione w późniejszym terminie.

Zakłady opieki nad starszymi osobami zakwalifikowały się jako jedne z pierwszych, jednak zamknięty szpital psychiatryczny, jedyny na wyspie, nie został wymieniony. Wizyty u tych pacjentów są zatem wciąż niemożliwe, a pobyt w ośrodku trwa niekiedy bardzo długo lub na całe życie pacjenta.

Kardiolodzy również uważają że ich pacjenci często mogą nie doczekać szczepień, ze względu na choroby współistniejące.

Kilka dni temu usłyszeliśmy o dopuszczeniu do użytku szczepionki Moderna. Jak zapewniają producenci, skuteczność szczepionki zapewni ochronę na lata. Skąd ta pewność, jeśli szczepionkę wynaleziono zaledwie kilka tygodni temu i nie ma absolutnie żadnych dokumentów potwierdzających te rewelacje?

Na chwilę obecną nie wiadomo jak szczepionka wpłynie na kobiety w ciąży oraz osoby poniżej 16 roku życia.

W grupie osób testowanych nie ma ciężarnych oraz dzieci. Badania wykonano na osobach do 56 roku życia, dlatego bezpieczeństwo i skuteczność u osób starszych cierpiących na choroby przewlekłe jest tylko hipotetyczne.

Pomimo tego że firmy farmaceutyczne chwalą skuteczność swoich wyrobów, rządy wciąż decydują się na wielotygodniowe blokady. Jak zapewniają producenci szczepionek, ich wyroby będą skuteczne na zmutowane odmiany koronawirusów, tymczasem nowy wirus z Wielkiej Brytanii sieje ostatnio przerażenie. 

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko myśleć że za 500 lat w podręcznikach do historii zasłyniemy z tego że pokonaliśmy śmiercionośną pandemię, bo chyba ten absurd nie może przecież wiecznie trwać.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!