fbpx

Szczepienie bez sms’a

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Osoby, które muszą wyjść z domu do punktu szczepień nie muszą wysyłać sms’a na numer 8998

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, osoby, które udają się do punktu szczepień celem przyjęcia pierwszej lub kolejnej dawki szczepionki przeciwko COVID19 nie muszą wysyłać sms’a na numer 8998 z prośbą o zezwolenie na wyjście z domu


Podstawą do wyjścia jest dokument potwierdzający umówione spotkanie w punkcie szczepień, sms z datą i godziną wizyty lub karta szczepień.


Niestety, wiele osób nie otrzymało wiadomości sms z potwierdzeniem szczepienia, nie otrzymały także potwierdzenia mailowego terminu szczepień.

Osoby, które jeszcze nie zarejestrowały się na szczepienia, naszym zdaniem, powinny wydrukować potwierdzenie wizyty generowanej przez system GESY lub, po prostu, zrobić zdjęcie potwierdzenia i okazać je na żądanie organom kontrolnym.

W komunikacie ministerstwo przypomniało także, że osoby które zakończyły proces szczepień na Cyprze i od przyjęcia ostatniej dawki minęło przynajmniej 14 dni:

  • nie podlegają kwarantannie w przypadku, gdy uważa się, że osoby te mają bliski kontakt ze sprawą .
  • są zwolnieni z cotygodniowej kontroli pracowniczej szybkim testem antygenowym.
  • są zwolnione z obowiązkowych testów PCR po przylocie na Cypr

Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!