fbpx
EnglishGermanGreekPolishRussian
  • Limassol 17'C ☼
  • Nicosia 17'C 🌥
  • Larnaca 18'C 🌥
  • Ayia Napa 18'C 🌥
  • Paphos 14'C 🌧
  • Limassol 17'C ☼
  • Nicosia 17'C 🌥
  • Larnaca 18'C 🌥
  • Ayia Napa 18'C 🌥
  • Paphos 14'C 🌧

Szczepienia w branży turystycznej są według hotelarzy priorytetem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Szczepienia uważa się obecnie za największą broń w walce z koronawirusem i nadzieję na powròt do normalności, ożywienia biznesu, a na Cyprze, turystyki, ktòra jest największym źròdłem dochodu Cypru.

Jednym się do szczepionek spieszy, inni deklarują że ani im do niech nie spieszno, ani na nic one nie potrzebne.

Hotelarze doszli do wniosku że dla ich biznesu są absolutnie potrzebne i w tej sprawie zgłosili już wniosek do Rządu. Prośba o nadanie priorytetu programowi szczepień wśròd pracownikòw hoteli, to znaczy, po zakończeniu szczepień grup szczególnie wrażliwych. Żądaniem zarówno PASYXE, jak i STEK jest szczepienie pierwszej linii przemysłu hotelarskiego i turystycznego.

Uważa się to za pilną potrzebę, gdy Cypr jest gotowy do przyjęcia “szczepionej” turystyki i gdy trwają rozmowy na temat zielonego paszportu. Takie rozwiązanie uczyniłoby Cypr bezpiecznym celem turystycznym i zapewniłoby atrakcyjną przewagę konkurencyjną nad innymi destynacjami.


Prośba skierowana została do Ministra Zdrowia, który  zbada sprawę. Jednak przy powolnym przebiegu programu szczepień wszelkie dyskusje toczą się obecnie na poziomie teoretycznym.  Nikt nikogo do szczepienia zmusić przecież nie może.


Zatem teoretycznie: pierwszeństwo powinni mieć pracownicy pierwszej linii w branży turystycznej i hotelarskiej, czyli ci, którzy będą mieli bezpośredni kontakt z potencjalnym klientem, np. pracownicy recepcji hotelowej, kelnerzy w hotelach i restauracjach, personel sprzątający, personel lotnisk, sklepy w obszarach turystycznych i tak dalej.

W tej chwili tylko w branży hotelarskiej zatrudnienie wynosi 23 tysiące, liczba ta dotyczy wszystkich pracowników, a nie pracowników pierwszej linii. Jeśli chodzi o scenariusz reakcji części pracowników, którzy mogą nie chcieć się szczepić, uważa się, że zdecydowana większość pracowników zechce się zaszczepić dla własnego bezpieczeństwa.

Celem Ministerstwa jest zaszczepienie 70% populacji do końca czerwca. Do końca lutego odnotowano łącznie 76 176 szczepień.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: Wszystkie teksty, rysunki, zdjęcia oraz wszystkie inne informacje opublikowane na niniejszych stronach podlegają prawom autorskim cypr24.eu.