Szczepienia przyczyną zapalenia serca?

Kontrowersje wokół szczepionek pojawiły się już jakiś czas temu. Jedni liczyli dni do jej przyjęcia, inni wierzą że szczepionki są niepotrzebne, a jeszcze inni przyjmują ją dla świętego spokoju.

Rząd Cypru z radością przyjął oczekiwane długo zamówione preparaty, a ponieważ szczepienia nie cieszyły się dużą popularnością, w ślad za innymi krajami wystosował szereg przywilejów dla zaszczepionych. Wtedy rzecz jasna szczepionki szybciutko się rozeszły. Zapisy na szczepienia przeciw Covid-19 były w pewnym momencie tak popularne, że komputerowy system Służby Zdrowia odmówił posłuszeństwa.

Johnson, Pfizer i Moderna rozchodziły się jak świeże bułeczki, i wyboru dużego nie było. Pozostawała tylko Astra Zeneca. Najbardziej ze wszystkich w chwili obecnej skuteczna, ale jak się okazuje, może zabić. Od momentu rozpoczęcia szczepień, szczepionki są w fazie badań, a te mają zakończyć się w 2023 roku. Każdy zatem jest tutaj procentem, odsetkiem, doświadczeniem. 

Astra Zeneca, zaledwie rok po wypuszczeniu jej w obieg, wykazuje powiązania z chorobami zakrzepowymi, możliwą bezpłodnością. Na chwilę obecną zalecana jest osobom po 50. roku życia. Kiedy Astra traci na popularności, liderem jest Pfizer i Moderna. A tu kolejna niespodzianka. Wyższa niż oczekiwano liczba młodych mężczyzn doświadczyła zapalenia serca po drugiej dawce szczepionek. 

CDC i inne organy regulacyjne ds. zdrowia badały przypadki zapalenia serca po tym, jak izraelskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że znalazło prawdopodobny związek ze stanem u młodych mężczyzn, którzy otrzymali szczepionkę Pfizer COVID-19. Trwają prace nad oceną ryzyka związanego z tym stanem ale nie stwierdzono jeszcze, że istnieje związek przyczynowy między szczepionkami a przypadkami zapalenia mięśnia sercowego lub osierdzia.

Chociaż niektórzy pacjenci wymagali hospitalizacji, większość całkowicie wyzdrowiała z objawów.


Ponad połowa przypadków zgłoszonych do amerykańskiego systemu zgłaszania zdarzeń niepożądanych szczepień (VAERS) po otrzymaniu drugiej dawki szczepionek Pfizer/BioNTech lub Moderna dotyczyła osób w wieku od 12 do 24 lat. Te grupy wiekowe stanowiły mniej niż 9% podanych dawek.


W danych VAERS zaobserwowano 283 przypadki zapalenia serca po drugiej dawce szczepionki u osób w wieku od 16 do 24 lat, ale nie różni się od wskaźników zapadalności na te choroby w tej grupie wiekowej. Nie jest więc do końca jasne, czy to szczepionka, czy przypadek.

Pomimo to, choć nie udowodniono powiązania Astra Zeneca z chorobą zakrzepową, to w kilku krajach wycofano ją z obiegu.

Nic nas już nie zdziwi… Być może za rok dowiemy się że szczepienia nikomu nie były potrzebne? 

Co nas nie zabije to wzmocni. Wytrzymaliśmy kryzys 2013, wytrzymamy Covida.  Jeszcze trochę cierpliwości.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!