Szczepienia osób z grup wrażliwych

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że portal szczepień będzie otwarty dziś i jutro w godzinach od 8:00 do 20:00 dla osób z grup szczególnie wrażliwych. Dostęp do portalu szczepień uzyskają pacjenci, niezależnie od wieku, u których lekarze odnotowali w systemie GESY poniższe schorzenia:

 1. Ciężka przewlekła choroba układu oddechowego
 2. Ciężka przewlekła choroba nerek
 3. Ciężka niewydolność serca
 4. Ciężka choroba sercowo-naczyniowa
 5. Wrodzona wada serca po korekcji chirurgicznej ze znacznym uszkodzeniem resztkowym lub nieskorygowana wrodzona wada serca ze znacznym uszkodzeniem resztkowym
 6. Pacjenci z hemoglobinopatiami
 7. Pacjenci z historią przeszczepów
 8. Osoby z niedoborami odporności, przypadkami onkologicznymi i nowotworami hematologicznymi
 9. Pacjenci z porażeniem czterokończynowym – choroby neurologiczne z zaburzeniami czynności układu oddechowego
 10. Osoby z zespołem Downa
 11. Pacjenci otrzymujący środki biologiczne i zatwierdzeni przez Służbę Farmaceutyczną na nominalną prośbę.


Zarejestrować na szczepienia mogą się jedynie osoby z wskazanych przez ministerstwo grup – nie ma możliwości rejestracji innych osób.


Dzięki zaplanowanym dostawom trzech szczepionek w najbliższych dniach ministerstwo szacuje, że do końca kwietnia wszystkie narażone grupy otrzymają co najmniej jedną dawkę szczepionki, a tym samym dotrą do niższych grup wiekowych, tak aby osoby w wieku 45 lub więcej otrzymały co najmniej jedną dawkę szczepionki.

W celu dokonania rejestracji do szczepień należy wejść na stronę główną GESY gdzie znajduje się bezpośredni dostęp do portalu szczepień (klikając opcję „Portal szczepień”). Następnie należy wpisać nazwę użytkownika i kod, którego już używają do logowania się na swoje konto osobiste w systemie.

Po wejściu na Portal użytkownicy są informowani o Ośrodkach Szczepień i szczepionce, którą otrzymują – po zaakceptowaniu warunków przystępują do umówienia wizyty.

Podobnie jak w przypadku kryterium wieku, Portal Szczepień będzie potwierdzał osoby spełniające kryteria na podstawie danych przechowywanych w Oprogramowaniu GESY. Informacje te muszą zostać zapisane przez ich lekarzy prowadzących w ich dokumentacji medycznej i nie jest wymagane żadne odpowiednie zaświadczenie lekarskie.

Przypominamy się, że w przypadku pacjentów niezarejestrowanych lub nie będących beneficjentami GESSpo potwierdzeniu przez lekarza prowadzącego należy wysłać wiadomość e-mail na adres: emvoliasmos.eidikes@moh.gov.cy , wyrażając zainteresowanie pacjenta szczepieniami i podając numer identyfikacyjny / numer dokumentu identyfikacyjnego, telefon kontaktowy pacjenta.

Osoby, które nie są beneficjentami Gesy, ale należą do uprawnionych grup, powinny przesłać odpowiednie dokumenty do ministerstwa zdrowia. Wyjaśniamy, że osoby, które zgodnie z harmonogramem cypryjskiego ministerstwa zdrowia powinny już zostać zaszczepione a nie są zapisane do GESY (na przykład Polacy posiadający karty wystawione przez NFZ) powinny zgłosić chęć zaszczepienia korzystając z odpowiedniej procedury (druk wniosku do pobrania i wypełnienia znajduje się tutaj).

Wszystkie dokumenty (wniosek, kopia paszportu, dowodu osobistego oraz kopia karty medycznej) należy przesłać do Ministerstwa Zdrowia na adres e-mail covidvac@moh.gov.cy, pocztą na adres: 11 Prodromou and 17 Chilonos, 1449 Lefkosia, lub dostarczyć osobiście do Sektora Kart Medycznych Ministerstwa Zdrowia., 1 Prodromou and 17 Chilonos w Nikozji.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading