Szczepienia na Cyprze: rejestracja osób przewlekle chorych

19246 szczepień dla osób z cukrzycą, otyłością oraz chorobami przewlekłymi – uproszczone ustalanie terminów

Została uruchomiona uproszczona procedura umawiania się na szczepienia COVID-19. Jutro, 29 marca, zostanie otwarty portal szczepień dla osób z cukrzycą i ciężką otyłością. Krajowy plan szczepień opiera się na planowaniu i dostępności szczepionek , przy czym pierwszeństwo ma aktualna liczba szczepień osób z chorobami, które mają zwiększone ryzyko poważnych chorób .

Jak ogłoszone przez Ministerstwo Zdrowia , w okresie od 29 marca od 8:00 do 1 kwietnia do godziny 19:00 , zostaną przydzielone 19246 terminy z pierwszeństwem dla osób, niezależnie od wieku, z poniższymi schorzeniami:

  1. Cukrzyca typu I i osoby z cukrzycą typu II (przyjmujący insulinę),
  2. Cukrzyca i powikłania makronaczyniowe i / lub mikronaczyniowe (choroba wieńcowa, angiopatia obwodowa, przewlekła choroba nerek, udar, choroba tętnic szyjnych, retinopatia)
  3. Ciężka otyłość (osoby z BMI>40 lub BMI>= 35 i zespołem metabolicznym)

We współpracy z Ministerstwem Badań Naukowych, Innowacji i Polityki Cyfrowej, Departamentem Usług Informatycznych, Agencją Ubezpieczeń Zdrowotnych oraz firmą KRN, unowocześniono Platformę Szczepień, a proces wchodzenia na Portal Szczepień został uproszczony, aby ułatwić planowanie szczepień.

Jak pokazano na poniższych zdjęciach, ze strony głównej GESY obywatele mają bezpośredni dostęp do portalu szczepień, klikając opcję „Portal szczepień”. Następnie, w celu ochrony danych, które są rejestrowane, obywatele wpisują nazwę użytkownika i kod, którego już używają do logowania się na swoje konto osobiste w systemie.

Po wejściu na Portal użytkownicy są informowani o Ośrodkach Szczepień i szczepionce, którą otrzymują – po zaakceptowaniu warunków przystępują do umówienia wizyty.

Podobnie jak w przypadku kryterium wieku, Portal Szczepień będzie potwierdzał osoby spełniające kryteria na podstawie danych przechowywanych w Oprogramowaniu GESY. Informacje te muszą zostać zapisane przez ich lekarzy prowadzących w ich dokumentacji medycznej i nie jest wymagane żadne odpowiednie zaświadczenie lekarskie.

Przypominamy się, że w przypadku pacjentów niezarejestrowanych lub nie będących beneficjentami GESSpo potwierdzeniu przez lekarza prowadzącego należy wysłać wiadomość e-mail na adres: emvoliasmos.eidik@moh.gov.cy , wyrażając zainteresowanie pacjenta szczepieniami i podając numer identyfikacyjny / numer dokumentu identyfikacyjnego, telefon kontaktowy pacjenta oraz grupę diabetologiczną , do której należy, lub informację że jest osobą z ciężką otyłością.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading