fbpx
EnglishGermanGreekPolishRussian
  • Limassol 20'C ☼
  • Nicosia 20'C ☼
  • Larnaca 20'C ☼
  • Ayia Napa 20'C ☼
  • Paphos 19'C 🌥
  • Limassol 20'C ☼
  • Nicosia 20'C ☼
  • Larnaca 20'C ☼
  • Ayia Napa 20'C ☼
  • Paphos 19'C 🌥

Szczepienia na Cyprze przyspieszają

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Ministerstwo zdrowia ogłosiło, że portal szczepień dla osób w wieku 61 lat i starszych zostanie otwarty w środę – dostępnych będzie 19378 szczepionek

Portal będzie otwarty w środę i czwartek (7 i 8 kwietnia) w godzinach od 8:00 do 19:00 – wizyty będą dostępne we wszystkich centrach szczepień we wszystkich okręgach.

Do 5 kwietnia podano 165116 szczepionek, z czego 117615 obejmowało pierwszą dawkę, a 47501 obie dawki. Ponadto 7577 osób należących do grup wrażliwych otrzymało pierwszą dawkę, a 548 szczepionek zostało podanych w domach osobom obłożnie chorym. Przynajmniej 81,65% osób w wieku 80 lat i starszych oraz 76,34% osób w wieku 70-79 lat zostało zaszczepionych pierwszą dawką.


Ministerstwo przypomniało, że wraz z osobami należącymi do grup wiekowych, które mają pierwszeństwo przy każdym otwarciu portalu szczepień, osoby starsze mają prawo dostępu do portalu i umawiania się na wizyty.

Ministerstwo przypomniało, że wraz z osobami należącymi do grup wiekowych, które mają pierwszeństwo przy każdym otwarciu portalu szczepień, osoby starsze mają prawo dostępu do portalu i umawiania się na wizyty.

Dzięki zaplanowanym dostawom trzech szczepionek w najbliższych dniach ministerstwo szacuje, że do końca kwietnia wszystkie narażone grupy otrzymają co najmniej jedną dawkę szczepionki, a tym samym dotrą do niższych grup wiekowych, tak aby osoby w wieku 45 lub więcej otrzymały co najmniej jedną dawkę szczepionki.

W celu dokonania rejestracji do szczepień należy wejść na stronę główną GESY gdzie znajduje się bezpośredni dostęp do portalu szczepień (klikając opcję „Portal szczepień”). Następnie należy wpisać nazwę użytkownika i kod, którego już używają do logowania się na swoje konto osobiste w systemie.

Po wejściu na Portal użytkownicy są informowani o Ośrodkach Szczepień i szczepionce, którą otrzymują – po zaakceptowaniu warunków przystępują do umówienia wizyty.

Podobnie jak w przypadku kryterium wieku, Portal Szczepień będzie potwierdzał osoby spełniające kryteria na podstawie danych przechowywanych w Oprogramowaniu GESY. Informacje te muszą zostać zapisane przez ich lekarzy prowadzących w ich dokumentacji medycznej i nie jest wymagane żadne odpowiednie zaświadczenie lekarskie.

Przypominamy się, że w przypadku pacjentów niezarejestrowanych lub nie będących beneficjentami GESSpo potwierdzeniu przez lekarza prowadzącego należy wysłać wiadomość e-mail na adres: [email protected] , wyrażając zainteresowanie pacjenta szczepieniami i podając numer identyfikacyjny / numer dokumentu identyfikacyjnego, telefon kontaktowy pacjenta oraz grupę diabetologiczną , do której należy, lub informację że jest osobą z ciężką otyłością.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: Wszystkie teksty, rysunki, zdjęcia oraz wszystkie inne informacje opublikowane na niniejszych stronach podlegają prawom autorskim cypr24.eu.