fbpx

Szczepienia na Cyprze przyspieszają

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Ministerstwo zdrowia ogłosiło, że portal szczepień dla osób w wieku 61 lat i starszych zostanie otwarty w środę – dostępnych będzie 19378 szczepionek

Portal będzie otwarty w środę i czwartek (7 i 8 kwietnia) w godzinach od 8:00 do 19:00 – wizyty będą dostępne we wszystkich centrach szczepień we wszystkich okręgach.

Do 5 kwietnia podano 165116 szczepionek, z czego 117615 obejmowało pierwszą dawkę, a 47501 obie dawki. Ponadto 7577 osób należących do grup wrażliwych otrzymało pierwszą dawkę, a 548 szczepionek zostało podanych w domach osobom obłożnie chorym. Przynajmniej 81,65% osób w wieku 80 lat i starszych oraz 76,34% osób w wieku 70-79 lat zostało zaszczepionych pierwszą dawką.


Ministerstwo przypomniało, że wraz z osobami należącymi do grup wiekowych, które mają pierwszeństwo przy każdym otwarciu portalu szczepień, osoby starsze mają prawo dostępu do portalu i umawiania się na wizyty.

Ministerstwo przypomniało, że wraz z osobami należącymi do grup wiekowych, które mają pierwszeństwo przy każdym otwarciu portalu szczepień, osoby starsze mają prawo dostępu do portalu i umawiania się na wizyty.

Dzięki zaplanowanym dostawom trzech szczepionek w najbliższych dniach ministerstwo szacuje, że do końca kwietnia wszystkie narażone grupy otrzymają co najmniej jedną dawkę szczepionki, a tym samym dotrą do niższych grup wiekowych, tak aby osoby w wieku 45 lub więcej otrzymały co najmniej jedną dawkę szczepionki.

W celu dokonania rejestracji do szczepień należy wejść na stronę główną GESY gdzie znajduje się bezpośredni dostęp do portalu szczepień (klikając opcję „Portal szczepień”). Następnie należy wpisać nazwę użytkownika i kod, którego już używają do logowania się na swoje konto osobiste w systemie.

Po wejściu na Portal użytkownicy są informowani o Ośrodkach Szczepień i szczepionce, którą otrzymują – po zaakceptowaniu warunków przystępują do umówienia wizyty.

Podobnie jak w przypadku kryterium wieku, Portal Szczepień będzie potwierdzał osoby spełniające kryteria na podstawie danych przechowywanych w Oprogramowaniu GESY. Informacje te muszą zostać zapisane przez ich lekarzy prowadzących w ich dokumentacji medycznej i nie jest wymagane żadne odpowiednie zaświadczenie lekarskie.

Przypominamy się, że w przypadku pacjentów niezarejestrowanych lub nie będących beneficjentami GESSpo potwierdzeniu przez lekarza prowadzącego należy wysłać wiadomość e-mail na adres: [email protected] , wyrażając zainteresowanie pacjenta szczepieniami i podając numer identyfikacyjny / numer dokumentu identyfikacyjnego, telefon kontaktowy pacjenta oraz grupę diabetologiczną , do której należy, lub informację że jest osobą z ciężką otyłością.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie: