fbpx

Szansa na domowy internet

Jeżeli jeszcze nie macie w domu szybkiego internetu, rząd przydzieli Wam specjalny kupon rabatowy.

Cypr powiadomił Komisję Europejską o programie bonów mającym na celu zwiększenie świadczenia usług szerokopasmowych za pośrednictwem istniejącej infrastruktury, zapewniając powszechną dostępność usług szerokopasmowych o dużej przepustowości.

Program będzie działał do końca czerwca 2025 r., a jego całkowity budżet wyniesie 12 mln euro i będzie częściowo finansowany z Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności (RESF) po zatwierdzeniu planu cypryjskiego przez Komisję UE.

Plan został przyjęty 12 grudnia 2022 r., pomoc będzie miała formę bonów dla gospodarstw domowych, które nie mają łącza o prędkości pobierania co najmniej 100 megabitów na sekundę (Mb/s).

Voucher pokryje część kosztów instalacji i pierwszych 12 miesięcy abonamentu na usługi szerokopasmowe, które zapewniają prędkość pobierania danych co najmniej 200 Mb/s. 

Z bonów może skorzystać około 82 000 gospodarstw domowych. 

Bony mogą zostać zrealizowane u wszystkich operatorów, którzy są w stanie zagwarantować usługę.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

Bat na sklepy?

Uruchomiono specjalną infolinię do zgłaszania sklepów nie stosujących obniżki podatku VAT Służba Ochrony Konsumentów uruchomiła infolinię dla osób, które mogą zgłaszać firmy nieprzestrzegające obniżonego podatku

Czytaj Dalej

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!