Sytuacja się stabilizuje – twierdzi ministerstwo

Kolejne 31 osób uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa na Cyprze, co daje łącznie 595, w tym 10 w brytyjskich bazach, poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Ogłaszając wyniki, dr Leontios Kostrikis powiedział, że są one poniżej tych z wczoraj i dają podstawy do pewnego optymizmu.

Studiując statystyki ogłoszone wczoraj (badanie epidemiologiczne) i stabilizację liczb na OIOM, mogę powiedzieć, że wysiłek, który wszyscy wspólnie podejmujemy, zaczął przynosić rezultaty. To jest coś, co wspólnie osiągnęliśmypowiedział dr Leontios Kostrikis

Na północy ogłoszono trzy nowe przypadki Covid-19 w piątek, co daje łączną liczbę 99.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło także rozpoczęcie pobierania próbek od 20 000 pracowników w sektorze publicznym i prywatnym. Wezwało jednocześnie osoby należące do ogłoszonych kategorii do skontaktowania się z jednym z zatwierdzonych laboratoriów, aby umówić się na spotkanie, jeśli zechcą przystąpić do egzaminu.

Testy zostaną przeprowadzone w ciągu 20 dni na całej wyspie we współpracy z prywatnymi laboratoriami.

Do testów kwalifikują się obywatele zamieszkujący Cypr, którzy nadal pracują, a zatem mają większe szanse na kontakt z wirusem:

  • pracownicy sektora publicznego oraz administracji lokalnej, priorytetowo traktując organy świadczące usługi dla ludności
  • członkowie Gwardii Narodowej
  • funkcjonariusze policji oraz strażacy
  • pracownicy sektora prywatnego z priorytetem dla firm świadczących usługi dla społeczeństwa (np. banki, urzędy pocztowe, stacje benzynowe) oraz detalicznych sklepów spożywczych i napojów (np. supermarkety, kioski, piekarnie itp.)


Poproście zatem Waszego szefa aby skierował Was na badania – powinien wystawić Wam odpowiedni dokument i skierować do właściwego laboratorium.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading