fbpx
  • Limassol 30'C 🌥
  • Nicosia 32'C 🌥
  • Larnaca 31'C 🌥
  • Ayia Napa 30'C ☼
  • Paphos 30'C 🌥
  • Limassol 30'C 🌥
  • Nicosia 32'C 🌥
  • Larnaca 31'C 🌥
  • Ayia Napa 30'C ☼
  • Paphos 30'C 🌥

System SMS gotowy do uruchomienia

Cypryjskie media piszą tylko o jednym – o konieczności wprowadzenia ogólnokrajowej kwarantanny. Czy zostanie wprowadzona? Obserwatorzy i naukowcy twierdzą, że jest ona praktycznie konieczna do zahamowania rozprzestrzeniania się wirusa. Z jednej strony wzywa się rząd do nałożenia ograniczeń, które zahamują powszechne rozprzestrzenianie się koronawirusa w społeczeństwie, a jedynym sposobem na osiągnięcie tego jest ograniczenie kontaktów między obywatelami. Z drugiej strony równanie nie może pomijać przebiegu lokalnej gospodarki.

Philenews rozmawiało z podsekretarzem innowacji i badań Kyriakosem Kokkinosem, który potwierdził, że znienawidzony przez wszystkich system sms’owy 8998 jest gotowy do natychmiastowego uruchomienia. Jego zdaniem, w chwili obecnej, można go uruchomić nie tylko na obszarze całego kraju ale także w konkretnych rejonach Cypru gdzie występuje najwięcej pozytywnych przypadków zakażeń. Przypomnijmy, że ostatnio usługa działała dwa miesiące.

Rośnie liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu koronawirusa (aktualnie w szpitalach przebywa 77 osób), otwierane są kolejne oddziały zajmujące się leczeniem koronawirusa. Zwiększona dzienna liczba przypadków, a zwłaszcza znaczny wzrost liczby osób wymagających leczenia, nie pozwala rządowi na dalsze opóźnianie trudnych decyzji. Eksperci twierdzą, że jedynym sposobem ograniczenia nowych zakażeń jest zaostrzenie środków mających na celu ograniczenie kontaktów między obywatelami i odzyskanie kontroli poprzez proces śledzenia. Nieuchronnie wszelkie podejmowane decyzje, oprócz aspektu zdrowotnego, będą związane także z lokalną gospodarką.

Wczoraj potwierdzono jedynie 116 nowych przypadków koronawirusa. W porównaniu z dniami poprzednimi, mogłoby się wydawać, że ilość zakażeń spadła – wyraźnie widać to na naszym wykresie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że przeprowadzono bardzo mało testów – z ogółu 2803 badań aż 1173 dotyczyło kontroli przeprowadzonych na lotniskach (11 przypadków). W rezultacie 105 przypadków było wynikiem zaledwie 1630 testów i dotyczyło osób ze społeczności, czyli co 8. badana osoba była zakażona SARS-CoV-2.

Co zrobi cypryjski rząd? Na pewno musi ograniczyć kontakty międzyludzkie.


Zostaw swój komentarz:


Więcej w tym temacie:error: UWAGA: Zakaz kopiowania!

Pomyślnie zapisałeś się do newslettera

Wystąpił błąd podczas próby wysłania żądania. Proszę spróbuj ponownie.

Cypr24 wykorzysta informacje, które podasz w tym formularzu, aby być z Tobą w kontakcie i dostarczać najnowsze teksty