System fotoradarów zablokowany

Kolejna faza montażu fotoradarów została wstrzymana – nie nadarzają z wystawianiem nadatów.

Od początku roku, pracujące na Cyprze cztery fotoradary stacjonarne (na jednym skrzyżowaniu) i cztery mobilne wykonały około 50000 zdjęć. Niestety, system zawiódł – do tej pory wystawiono zaledwie 2000 mandatów.


Zgodnie z podpisaną z amerykańską firmą umową, w kwietniu powinny zostać zamontowane kolejne urządzenia – prawdopodobnie kolejny etap zostanie opóźniony.


Poważne opóźnienia w nakładaniu mandatów wydają się być związane z trudnościami w identyfikacji kierowców i porównywaniu ich danych w różnych rządowych bazach danych oraz łączeniu ich z właściwym adresem zamieszkania kierowców.

Conduent State & Local Solutions, czyli firma montująca system, jak twierdzi Philenews, skontaktowała się z działem usług elektromechanicznych, aby zapytać, kiedy rozpocznie się kolejna faza montażu urządzeń. Podobno odpowiedź nie została udzielona.

Przypomnijmy, że zgodnie z umową, na Cyprze ma zostać zamontowanych 110 urządzeń – 90 stacjonarnych i 20 mobilnych. Istnieją jednak poważne obawy kiedy system będzie na tyle sprawny aby kolejne fotoradary mogły zostać zamontowane. Z 50000 naruszeń zarejestrowanych od stycznia tylko 10000 wykroczeń zostało sprawdzonych i powiązanych z właściwymi kierowcami, a nałożono zaledwie 2000 mandatów.

Po raz kolejny okazało się, że cypryjscy urzędnicy nie są gotowi do pracy…


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading